Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ettől lehet bajom?

Ettől lehet bajom?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és a barátnőm rávett hogy szívjak el egy szál cigit. Többet nem próbálom ki ebbe biztos vagyok , de nem volt ennek a egy szál ciginek semmi káros hatása?

2015. máj. 10. 15:22
 1/5 anonim válasza:
Hat figyelj.. Nem vagyok okosabb mert en meg nem cigiztem (es bem is fogok) de elmondom a velemenyem. Nem tudom mit mondott hogy miert szivd el (pl. Ha nem szivos el szakitani fogok) ha ilyet mondogt es ezert szivtad el az mar regen rossz.. En biztos nem szivtam volna el akarmit is mondanak. Amug szerintem nem lesz tole bakod egy szal cigitol (mondjuk attol fugg, hogy letudozted-e..) ha igen akkor nyilvan ment egy kis nikotin a tudodbe (mert meg is csak elszivtal egy szal cigit) de ennyitol nem leszel tudobajos:) evfolyamtarsaim mar szinte lancdohanyosak. Szanalmas.. De az a leyneg hogy szerintem nem lesz tole bajod:) 14/lany voltam
2015. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Jaaa ha meg lany vagy akkor bocsi ( a "baratnom"-rol fiu jutott eszembe) es bocsi a helyes irasert.. Telorol vagyok. Eslo voltam
2015. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lány vagyok :) és köszönöm a választ
2015. máj. 10. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:
1 száltól semmit bajod sem lesz. Ha csak egyetlen egy szálat szívtál el az kb. olyan mintha olyan ember mellett állnál, aki cigizik és azt a füstös levegőt szívnád be. Vagy amikor az öreg nénik leveleket tüzelnek el és az egész utca füstbe borul és pl. átbiciklizel azon az utcán és belélegzed a szennyezett levegőt... ;)
2015. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2xSü ***** válasza:

Konkrét egészségügyi bajod nem lesz. Viszont ezzel jóval csökkent a cigi iránti ellenállásod, könnyebben rá tud venni valamiféle helyzet, hogy még egyet (kettőt, sokat) elszívj.


Ami egy ideig még akár jópofa is lehet, akár nyújt kellemes érzést is, de nem sokáig. Idővel hozzászokik a szervezet, már nem ad semmi extrát, viszont könnyen megkívánod. Az eredmény, hogy többet szívsz, idővel rászoksz. Ebben meg az a veszélyes, hogy egy ideig azt gondolod, hogy bármikor le tudnád tenni, csak éppen most nincs kedved hozzá. Ez viszont már a rászokás mondatja veled.


Szóval érdemes elkerülni. Idővel csak problémákat okoz, semmi extrát nem ad. Csak szenvedsz tőle, hogy nem bírsz leszokni, viszi a pénzt, érzed a kondidon, az egészségeden, büdösek a ruháid, stb…


Nem rászokni sokkal-sokkal-sokkal könnyebb, mint leszokni.


(38/F - majd 20 éve dohányos)

2015. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!