Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mostanában azon gondolkoztam,...

Mostanában azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy Hitler és a németek, egyáltalán nem voltak olyan rosszak, mint ahogy beállítják őket. Vagy rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

nem vagyok egy elfogult politikus féle, se náci se semmi, de mostanában mégis gyakran gondolkodok ezen a kérdésen, hogy miért vannak rosszként beállítva. Dédnagyszüleimtől, mindig azt hallotam, hogy a németek uriemberek voltak, egyiküket, egy német katona tartotta életben, az oroszoktól. Arra gondoltam, hogy ez az egész, hogy a "németek rosszak", csak egy dolog, ami a zsidó kampány, vagy néphülyítés, nem tudom, egy része. Mert ugye a felsőbb rétegekben rengeteg a zsidó. elég ha csak a magyar televíziót vesszük figyelembe. És ha Hitlerék befejezték volna amit elkezdtek, lehet nem itt tartana most pl Magyarország sem, meg úgy az egész világ (mondjuk ez biztos, mert akkor minden más lenne, így vagy úgy).

Nem tudom értelmesen fogalmaztam e meg, de nem nagyon értek hozzá, szóval az írjon aki ért, mert ez érdekel.


2010. febr. 23. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy a történelmet mindig a győztesek írják. De amúgy szerintem abból, hogy "a németek úriemberek voltak", nem lehet következtetést levonni Hitler politikájára vonatkozóan.
2010. febr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
A történelmet a győztesek írják
2010. febr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valamennyi része igaz, amit mondasz.

Hitlernek elég idióta baklövése volt az antiszemitizmus, ugyanis véleményem szerint nem lehet egy népcsoportot kollektíven hibáztatni valamiért. Hülyeség az általánosítás, mert _mindig_vannak_kivételek.

Amúgy nem tudom, hogy olvastad-e például a Mein Kampf-ot? Érdekes volt elolvasni, megváltozott a véleményem Hitlerről is. Na nem azt mondom, hogy aranyember volt, de az biztos, hogy a történelem túloz. Hitler fellendítette az országát, kiváló vezető volt: gondoljunk csak az iszonyatos méretű seregre. Biztos láttál már fotókat, videókat Hitler birodalmi felvonulásairól. Elképesztő mennyiségű embernek tudott parancsolni, hatást gyakorolt rájuk.

Most zsidó kampány, vagy nem; ez hülyeség szerintem... Eleve a zsidózás/cigányozás nem az én kenyerem, nekem tök mindegy, hogy valaki milyen bőrszínű, vallású, népcsoportú. Számomra az ember az ember, és a tettei alapján ítélem meg őket.

Ami biztos, az az, hogy a történelem ha nem is meg van hamisítva, de egy csomó helyen el van torzítva. Mindig az adott korszak ízlésének megfelelően van beállítva a múlt.

2010. febr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem olvastam a Mein Kampf-ot, a videókat persze láttam már. A zsidó témát meg csak azért hoztam fel, mert ugye őket "irtotta", meg mostanában elég sok olyan dolgot hallotam már, hogy így elfoglalnak mindent, úgy elfoglalnak mindent, és ezért mondtam azt a "kampány" dolgot, bár ezekből is nem tudom mi igaz és mi nem. És ja, az első válasz is igaz.
2010. febr. 23. 23:22
 5/7 anonim ***** válasza:
persze,hát csak ez a zsidó rendszer állítja be őt ilyen sátáni ként,meg az iskolában is ez a sok zsidó tanár hallod!és ez igaz enyhénszólva a zsidók tönkreb@szták magyarországot!de gondol bele azért hitlert mindenhogy ócsárolják,de stálinról az iskolában még egy ronda szót nem hallottam! ez érdekes nem?
2010. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én nagymamám is azt mesélte hogy a németek uriemberek voltak de az sovietek bunko iszákos állatok! és még azt is hogy amikor egy német gép ment a falu felé megsájnálta az embereket és falu határába dobta a bombákat!
2010. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hitler egyátalán nem volt rossz ember...meg Szálasi se, csak jót akartak európának, ennyi
2011. febr. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!