Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elképzelhető hogy annak...

Elképzelhető hogy annak idejen " szuz maria" azer talalta ki az istenes angyalos sztorit hogy ne kovezzek meg mer megcsalta a parjat es mastol lett vna a gyereke?

Figyelt kérdés
2015. máj. 19. 02:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Olvasd el Robert Graves: Jézus Király c. könyvét.

Nem szentírás, de jobb találgatás a tiednél.

2015. máj. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Bármi elképzelhető.


Várj egy kicsit...

.

.

.

.

.

.

.

Meg is van, épp most képzeltem el.


Pont ugyanúgy elképzelhető, mint ahogy az, hogy nem is létezett soha, csak kitalált történet az egész.

2015. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy jelenleg írni borzalmasan rossz helyesírással írsz, és ostobaságot?
2015. máj. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 2xSü ***** válasza:

Nem vagyok nagy kutatója a Bibliának, de sejtésem szerint a szűztől való fogantatás története később került bele a Biblia cselekményébe, tehát nem Mária találta ki. Van néhány vallásalapító, akiről egyébként ugyanez a történet él, hogy szűztől született. Egyrészt más vallások hatására is kerülhetett bele ez a történet a Bibliába, de enélkül is egy eléggé jó szimbólum ahhoz, hogy akár a különböző vallások, mítoszok egymástól függetlenül is megalkothassák ezt a szimbolikus képet.


Mert mit jelent szimbolikusan, hogy valaki szűztől született? Született, tehát emberi formát kapott, így részben emberi. Másrészt viszont a fogantatása nem emberi, anyagi szinten történt, tehát a forrás az emberi, anyagi szint felett áll, – vallástól függően – egy isten, szellemi erő, vagy az Isten a forrása a létezésének. Tehát ez azt szimbolizálja, hogy Jézus emberi testben élt, ember módjára, de nem emberi eredetű a létezése, nem az anyagi világhoz tartozik, még akkor sem, ha történetesen anyagi megnyilvánulása van.

2015. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez nem ostobasag teljesen igy van mer ha valaki teherbe esik te elhsized hogy csak ugy elkellett hogy veszitse a szuzesseget csak meg mindig van par hulye aki hisz a mesekben?? Nagy vallas eszme vagy.. Hosszu szoveges kommentelonek meg koszonom
2015. máj. 19. 11:48
 6/20 A kérdező kommentje:
Akkoriban az volt a szokas ha valaki megcsalja az urat megkovezik onnan gondoltam csak hogy esetleg igy akarta kivedeni.. De nem kell mindjar lenezni a masik velemenyet normalis a kerdes normalis valaszokat szeretnek :)
2015. máj. 19. 11:58
 7/20 anonim válasza:
sztem simán
2015. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Egyebkent szerintem is ezt egy nagy alszent kereszteny sose mondana ugyebar meg ha igaz is :| varom a tisztesseges velemenyeket :):)
2015. máj. 20. 16:35
 9/20 anonim válasza:
sztem simán. semmi olyan bizonyíték nincs arra vonatkozólag hogy ez nem így történt!!!!
2015. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért hülyeség a kérdésed, mert vagy a teljes egész bibliát tagadod - de legalább az újszövetséget -, vagy semmit.

Szűz Mária megeshetett földi embertől is, de fia nem e világi tulajdonságai akkor honnan erednek?

2015. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!