Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amerikában kell adót fizetni,...

Amerikában kell adót fizetni, ha feladsz egy csomagot külföldre?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy társasjátákot, de a posta nem kézbesítette (nem hagytak értesítőt, és meg se próbáltak értesíteni, ezért nem tudtam, hogy itt van, nem mentem érte, és visszaküldték) így letettem róla, hogy mégegyszer megpróbáljam, mert nem volt kis összeg. Erre azt mondja nekem az eladó, hogy nem adja vissza a társas árát, mert még adókra vár, amiket neki fizetnie kellett, mikor feladta. Ez igaz lehet? 10 ezer Ft volt a játék, és 10 ezer a posta. Azt tudom, hogy nekünk kell adót /és vámot is fizetnünk, ha x összeg feletti a küldemény, de ez így működhet ott kint?

2015. máj. 20. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg beidézhetnéd eredetiben, ahogy az adókra hivatkozik. Ugyanis lehet, hogy félreérted, és csupán a visszapostázás díját akarják ráverni, és emiatt akadt plusz kiadása.
2015. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt írta először ezzel kapcsolatban:


I sent the game to you in good Faith.. It is not my fault it was returned. My husband has been laid off from his job so right now I honestly do not have the funds to refund on this game. I might in a month or so when we get our tax refund But right now we a barley getting by. I really do not know what to tell you. You said when it got here you wanted it shipped back out to you and I toke you at your word of that. to issue a refund it's goign to be a lest a couple weeks if not longer as I have no idea when we will get our tax refund as there has been issues with it as well Lori



aztán ezt:


In our country we sometimes get a tax refund this time of year. I am not saying anything about your taxes there .I will refund this when we get ours I do not know when that will be ..I also said Here is a copy of the conversations I told you Twice More than likely before 4 to 6 weeks. You should have gotten a notice from your post office that it was there I keep all conversations on hand until deals are done... I WILL REFUND YOU AS SOON AS I CAN THE 30.00 For sure when we get our refund from our country for work taxes If I can sooner i will. with my husband out of work we are barley getting by.

2015. máj. 20. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Uristen, gugli forditot hasznaltal???


Egyaltalan nincs szo arrol, hgoy adot kell fizetnie!!!! Teljesen felreertetted.


Arrol van szo, hogy a ferjet leepitettek es most nincs penzuk.

A tax refund az adovisszaterites. Itt az USAban Aprilis 15 volt a szemelyi jovedelemado bevallas hatarideje. Akinek jar vissza adovisszaterites az kabe mostanaban fogja megkapni. Van aki mar megkapta, mert o mar peldaul februarban beadta az adobevallasat, de aki pl. aprilis 15ig vart, az majd csak majus/juniusban kapja vissza a penzt az allamtol.

A no azt irja, hogy amikor ez az adovisszaterites megerkezik, akkor majd visszateriti neked a jatek arat.


Vagyis varjal.


A postasokat meg rugd pitchan.

Velem is volt ilyen. Rokonnak feladtam ajandekot. Lakotelepi postaladak kicsik es tudtam, hogy nem fog beferni a doboz, de remeltem, hgoy lesz annyi esze a postasnak, hogy berak egy cetlit a ladaba, hogy he vazzeg, csomagod jott, gyere be erte az xy cimu postara.


NEM!!! Raairta girbe-gurba magyarsaggal, hogy kezbesithetetlen. Es 2 honap mulva a csomag vissza jott hozzam. Kicsit se voltam merges, mert majdnem 40 dollar volt a postakoltseg, ami ugye igy kidobott penz. Meg jo hogy az ajandek visszajott.


Nalad is ez tortent. A genya postas magasrol tett ra, hogy neked hagyjon egy cetlit, inkabb visszakuldtek a csomagot. A no most potyara kidobta a postakoltseget, de legalabb a tarsas nem veszett el. Varjal par hetet, a no azt irta, majd visszafizeti neked a tarsas arat ha visszakapta az allamtol a penzt.

2015. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

visszapostázás díját akarják ráverni, és emiatt akadt plusz kiadása. - ilyen NINCS!


A dij amit a postan kifizetsz, az tartalmazza a csomag kezbesitesenek a dijat, illetve abban az esetben ha a csomagot nem lehet kezbesiteni, a hozzad visszajuttatas dijat is, meg akkor is ha a vilag masik tajara megy el a csomag majd vissza hozzad.

2015. máj. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az útbaigazítást, tényleg félreértettem az adós dolgot, de akkor sem értem, hogy az én pénzemnek mi köze a férje adóvisszatérítéséhez? Nagyon sajnálom, hogy nincs kessük, de az mégse az övék. Amíg nem látták, hogy megkaptam, amiért a pénzt adtam nekik, miért "költötték el" és msot miért az én bajom legyen az, hogy nincs pénzük? Nekem sincs, ráadásul, még az enyém is...
2015. máj. 21. 20:11
 6/6 anonim ***** válasza:

a ferjet leepitettek a munkajabol, ezert nincs most penzuk

az adovisszateritest kozosen kapjak (hazastarsak kozosen szoktak beadni az adobevallast)

nincs penzuk, arra varnak, hogy az allam visszaadja nekik es AKKOR vissza tudjak adni a te penzed is

nem tudsz mit csinalni csak varsz! (a postast meg verd orrba)

2015. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!