Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpress rendeltem egy...

Szokolgergely kérdése:

Aliexpress rendeltem egy cipot csak folyton lebukok vamon mert?

Figyelt kérdés

Szijasztok Szlovakiabol vagyok es van ez az aliexpress


es rendeltem cipot es az a baj hogy a vam mindig lefoglalja csak cipot de mas mindegyik ide erkezik mar megprobaltam ide hozni hogy nem cipot irnak a dobozra hanem taskat es meg ugy is lebuktam tehat valaki biztos tapasztaltabb hogy hogyan szalitja cipot szlovakiaba hogy nem bukjak le vamon kell valami bizonyitek level vagy hogyan hozam be ?


Udv:Gergely



2015. máj. 28. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a származási hely? Szlovákiába tilos cipőt importálni nem uniós országból? A cipő hamisítvány?
2015. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
irtam privatba es nem orginal a cipo
2015. máj. 28. 22:19
 3/13 A kérdező kommentje:
vagyis bocsanat original igen
2015. máj. 28. 22:20
 4/13 anonim ***** válasza:

Hiába írtál privátba, nem volt benne semmit titkos meg személyes.

Nem ismerem a szlovák törvényeket. Én nem állítottam semmit, csak kérdezek, mert kevés az információ.

Most még mindig az.

2015. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
es akkor mit tegyek mit javasolsz ?
2015. máj. 28. 22:42
 6/13 A kérdező kommentje:
valaki segitsen nekem magyarorszagra is ugyan ugy megvamolnak a cipot oda lehetne rendelni ?
2015. máj. 29. 20:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Amíg nem adsz információt, addig nem fogsz választ sem kapni. Leírtam, miket kellene tudnunk. Ha nem akarod, hogy segítsünk, akkor minek kérdezel?
2015. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Megpróbálok újra nekifutni, mert nagyon fárasztó vagy.


Ami biztos: Unión belül nincs sem vám, sem áfa. A cipő nem jövedéki termék, így azt bárki bármilyen mennyiségben és célból oda viszi, ahová akarja.


Lebukni bűnözők szoktak, s ez nem szavakon lovagolás. Bűnöző vagy-e?

Újra kérdezem: Szlovákiába tilos cipőt importálni Unión kívüli országból? Nagyon meglepne.


Magánszemélyként rendeled, vagy cégként. Egy darabot, egy párat, ezer párat, komplett hajórakományt?


Ha a termék Unión kívülről érkezik, van egy értékhatár, ami alatt nem vámköteles, felette igen.


Szóval, akarsz segítséget, vagy nem?


Magyarországi címre hiába rendeled, mert a szabályok hasonlóak. Ha Szlovákiában vámot kell fizetni, akkor majdnem biztos, hogy Magyarországon is?


A lefoglalás nem úgy történik, hogy lefoglaltam, s kész. Van egy határozat is. Abban mit írnak?

2015. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egy pár cipot rendeltem, és a vámon lefoglalták abbol a celbol, hogy valoszinuleg a cipo hamisitvány. Van ket lehetoségem, vagy nem fogadom el az arut es visszakuldik, vagy kitoltom a vampapirokat, majd kikuldenek egy ellenort, aki megállapitja, hogy az áru hamis, vagy valodi, ha hamisitvány a cipot megsemmisitik.
2015. máj. 29. 22:15
 10/13 anonim ***** válasza:
És ez gyakorta előfordult? Akkor lehet, rossz eladóval üzletelsz. Magyar cím esetében sem biztos, hogy kikerülöd ezt. Azért furcsa, hogy egy pár cipő valódiságát firtatják.
2015. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!