Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendeltem aliexpressről és...

Rendeltem aliexpressről és nemérkezet meg a termék de már lejárt a várakozási idő ilyenkor hogyan tudom visszaigényelni a pénzem?

Figyelt kérdés

2015. máj. 4. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mivel fizettél
2015. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mastercard-dal
2015. máj. 4. 11:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, akkor nehéz ügy. A Paypal egyszerűbb lett volna. Mastercard esetében elméletileg létezik egy "chargeback" nevű eljárás, amivel visszakaphatnád a pénzed. De a részleteket nem ismerem. Sőt, a bankok hajlamosak letagadni ezt a lehetőséget, mert sok hercehurcával jár. Nézz utána: chargeback
2015. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És paypall-al való vásárláskor ilyen esetben mi lenne a teendő?
2015. máj. 4. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyankor a "resolution center" menüpontban nyitni kell "dispute"-t. ott elmondani a problémát az eladónak (item not received) amennyiben önszántából nem adja vissza a pénzedet, akkor neked kell "claim"-et csinálnod az ügyből. aminek a lényege, hogy a Paypal munkatársai bírálják el az ügyet, és ítélik meg neked a pénzt, ha neked van igazad. Amennyiben az eladó nem tudja igazolni, hogy az áru célba ért, akkor visszajár neked a pénz.
2015. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2015. máj. 4. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Aliexpressen nincs PayPal fizetési lehetőség.


Disputot MINDIG az ELŐTT kell nyitni, hogy lejár a processing time, így most gyakorlatilag buktad. Ha kivárod hogy leteljen az idő, az az Aliexpress felé azt jelenti, hogy minden rendben. Ilyenkor már nem tudsz mit tenni.

Követési számot kaptál? Az alapján feladta a csomagot egyáltalán az eladó?

2015. máj. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!