Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 13 evesen diakmunka?

13 evesen diakmunka?

Figyelt kérdés

Juniusban 13 leszek :) es szeretnek elvalalni valami diakmunkat azert hogy segitsem a csaladom ugyanis nagyon rosszul allunk penzugyileg! 6. Os vagyok!

Valahol lehetne? Mert en csak ugy tudom hogy 15 evesen (9. Esen)



2015. máj. 31. 23:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos 13 évesen még nem lehet diákmunkát vállalni, de nagyon dicséretes a segítőkészséged, tartsd meg ezt 2 év múlva is. :) (15 évesen is csak szünidőben dolgozhatsz majd, de több mint a semmi...)

Amit jelen esetben tehetsz:

- a pénzkeresők (szüleid?) válláról leveszed a terhet (kedvesség, beszélgetés, apróbb szívességek);

- háztartásbeli dolgokat elintézed (persze amikre képes vagy: takarítás, főzés, bevásárlás);

- alább adod az igényeidet (ne vedd sértésnek, de ilyen helyzetben muszáj beérni régebbi/kevesebb dologgal pl. ruhák terén);

- takarékoskodsz (kikapcsolod/leoltod/elzárod stb. - de a legjobb, ha minél kevesebbet használod a villanyt/gázt/vizet stb.);

- ha tudsz szerezni valamit, megosztod a családdal (étel/ital, ruha, stb.);

- tanulsz!

Egyébként a szomszédban, környéken, osztálytársak vagy ismerősök között bátran érdeklődhetsz. Ilyen alkalmi kisegítésekből is gyűlhet össze valamennyi.

Sok sikert, remélem segíthettem valamit!

2015. jún. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!