Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gitárosok! Lehet-e az akusztik...

Misi225 kérdése:

Gitárosok! Lehet-e az akusztikus gitár húrlábját csavarokkal is lerögzíteni?

Figyelt kérdés
Az a problémám (már másodszorra) hogy az akusztikus gitárom húrlábján a ragasztás szépen elkezd kiszáradni és egy idő után felváll a gitár testétől. Egy hónapja vettem egy vadiúj gitárt és már aszt tapasztaltam hogy a húrláb szélein már kezdi is elengedni a ragasztás és kezd elvállni a testől. Azért kérdezem hogy nem e lehetne csavarokkal lefogatni és akkor bisztos nem vállna fel.

2015. jún. 2. 21:53
1 2
 1/12 piriiiii ***** válasza:

Hát ez ciki, 1 hónapja? Vidd vissza az üzletbe.

Amúgy igen, szerintem lehet csavarokkal is, de a lehető legapróbbakkal.

2015. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen fos gitár ez? Vidd vissza!
2015. jún. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem a ragasztás szárad ki, hanem az egész gitár.

A gitárok kb. 45% páratartalomban érzik jól magukat, ha sokáig ennél szárazabb levegőn vannak, azt megsínyli a gitár.


Elvileg lehet csavarozni, de nem szokás. Az se mindegy, hol próbálnád meg csavarozni, házilag valószínűleg többet ártasz vele, mint használsz. Ha leválik a híd és a gitár még garanciális, ki kell cseréljék.

2015. jún. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hogynee, sőt százas szöggel veresd bele...
2015. jún. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Acélhúros Stagg western gitárom van. 26ért vettem. Szóval nem olyan fos. Nem tudom hogy a pára lehet e az oka. Kint szoktam hagyni a folyoson ahol nyitva vannak az ablakok szoval szabad levegő éri. Meg egyszer a fürdőszobába is betettem éjszakára de hiába. Hát a húrláb széleit akarnám lecsavarozni. Persze kis csavarokkal. De elégé gondolkozok rajta. Legszivesebben leragsztanám pillanat ragsztóval. Csak nem tudom hogy lehet e
2015. jún. 3. 19:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Jesszus.

Maradjunk annyiban, hogy fos, de ha újonnan vetted, akkor garanciális és javítaniuk/cserélniük kell.

Úgyhogy szétbarmolás helyett inkább vidd vissza.

2015. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy éjszaka nem fog neked egy szétszáradt gitár elegendő nedvességet felvenni.

Amúgy nem is biztos, hogy a szárazság a baj, inkább egyszerűen vacakul ragasztották a hidat.

A 26e Ft-os kategória eléggé a kezdő alja és a Stagg nem éppen a minőségéről híres, nem akarlak megbántani, de ez egy olcsó és ennek megfelelő minőségű gitár.

A pillanatragasztót felejtsd el, először is, nem megfelelő ilyesmihez.

Az se véletlen, hogy a gitárok hídját nem csavarral rögzítik, hanem ragasztással.

2015. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26ezres Stagg? Hááát, az gagyi. Nem valódi fából van, hanem lamináltból. Ettől kevésbé szárad ki, mivel nem fa. De ez pont azt jelenti hogy gagyi. A ragasztás, meg minden. Sajnos az ilyen olcsó kategóriás gitárokkal mindig lesz hasonló problémád. A gitárnak nevezhető hangszerek olyan negyedmilliós ártól kezdődnek. Alatta inkább tüzifa minőség. Viszont ha nagyon komolyan gondolod a gitározást, privátban tudok küldeni egy igazán jó minőségű márkát, ami már megengedhetőbb.
2015. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szupertitkos márka, amit csak Ő ismer, jobb ha figyelsz rá!!!44négy
2015. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kezdőknek 40 felett már használható gitárokat lehet venni.

Negyedmilliós gitár már tényleg profiknak való. AKi azt se tudja, mennyire akarja komolyan csinálni, teljesen felesleges egy valag pénzt rákölteni, arról nem is szólva, hogy a legtöbb ember meg se engedheti.

2015. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!