Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elkezdek egy regenyt irni,...

Elkezdek egy regenyt irni, mert mar regota ez az almom. Van ertelme elkezdeni? (leiras alul :D)

Figyelt kérdés

Mar nagyon regota vagyok arra, hogy belekezdjek a sajat, mar vagy 2-3 honapja kigondolt regenyemre. A törtenet megvan mar reg, meg minden, csak valamiert nem merem elmondani senkinek. Felek hogy kiröhögnek meg minden... A regny olyas fele tipusu, mint pl. a Harry Potter. Fantazia, enyhe thriller... A kerdesem a következö: Lehet-e belöle siker? Nemetorszagban elek, es tudom is a nyelvet, de azert megsem hibatlanul. Ha kesz lesz, leforditatom nemetre es kiadom. Van ertelme?

A valaszokat elöre is köszi! ;)



2015. jún. 7. 11:57
 1/3 anonim válasza:
Persze! Javaslom hogy kezdj neki. Én is írok valamennyire. Ki tudja mit hagysz ki ha nem írod le. A szerencse forgandó. Lehet hogy a könyved egy új Bestesller lesz. Szóval HAJRÁ!
2015. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt! :)
2015. jún. 7. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen próbáld meg, és ha tényleg ez az álmod akkor Ne add fel!

És szerintem nyugodtan mond el esetleg szüleidnek, hogy mire készülsz, biztos támogatni fognak és miért hiszed, hogy kiröhögnek azért mert valóra akarod váltani egy álmodat, ami az, hogy egy saját magad által kitalált történetet akarsz papírra vetni? Én személy szerint azért nevetnék, mert azt hiszed hogy kiröhögnek és ezért nem mondod el... Kiröhögnek? Kit érdekel, ettől még nem dől össze a világ!

Értelme az tényleg van, mivel a fantasy műfaj amúgy is eléggé kelendő. Gondolom a HP típus alatt arra gondolsz, hogy ilyen varázslós cucc lesz, enyhe sötét hangulattal, ami a Harry Potter utolsó részeinél is valamennyire felüti a fejét.

Siker mindenképp lehet belőle, de ne amiatt írd mert sikeres íróvá akarsz válni. Hanem mert szereted ezt csinálni és mindenféleképpen meg akarod osztani az emberekkel gondolataidat és írástudományodat.

Én jómagam azért írok, mert leköt és szeretem csinálni, valamint meg szeretném osztani a többi emberrel fantáziámat (ami eléggé morbid többnyire :'D).

A kiadás az nem tudom igazán, hogy mégis hogyan megy. De annyit tudok, hogy édesapám elég sokat szenvedett vele Magyarországon...

A lefordítás meg szerintem jó ötlet, de mindenképpen tökéletesítgesd előtte a nyelvtudásodat (nem tudom, hogy a hibátlan alatt pontosan mit értesz. Kiejtéssel van gond, szavakat nem annyira tudod még vagy írással lenne a gond? Esetleg mindegyik? Mindegy, az a lényeg, hogy a nyelvet is tanulgasd az írás mellett, ha leakarod fordítani.

Mindenesetre sok sikert kívánok hozzá, ha esetleg lenne valami, amiben segítség kéne akkor nyugodtan írhatsz privátban. :)

2015. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!