Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van esetleg valakinek az...

Van esetleg valakinek az idokep.hu-val kapcsolatban olyan tapasztalat, miszerint nem volt az előrejelzés pontos illetve teljesen más volt az időjárás az adott napon, mint amit jeleztek?

Figyelt kérdés

2015. jún. 7. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó és pontos oldal.
2015. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm gyors válaszodat! szívesen fogadok még tapasztalatokat !
2015. jún. 7. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is jónak tartom az oldalt. Ennek ellenére, a kérdésedre igen a válasz. Többször is. De…

Egy olyan faluban lakom, aminek sajátos domborzata van. Sokszor más az időjárási helyzet nálunk, mint akár a szomszédos 4-5 km-re levő településeken, nemhogy 15-20 km-re.

Volt, hogy a szomszéd településen olyan eső volt, hogy az elvezető árkokból kifolyt az útra. Amikor szárazon, esőkabát, esernyő nélkül felszálltunk a csuromvizes buszra, mesélték a rajta levő utasok.

Épp a napokban mondtam a fiamnak, hogy minden rossz, még jég is volt az előrejelzésben, közben meg csak borulat van, még csak nem is csöpög az eső. Mire mondta, hogy most kommunikált a 18 km-re lakó barátjával, tényleg szörnyű idő van, képeket is küldött a sok jégről.


De vannak fordított esetek is.


Nos, ennyire részletes nem tud lenni, de végül is a régióra igaz volt a jóslat. Persze, azért többnyire beleilleszkedünk a környezetünkbe.

2015. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mondjuk en a 30 napos elolrejelzest neztem es aszerint, amikor megyunk nyaralni esni fog az egyik nap az eso. csak ezert akartam tudni, kar lenne ha tenyleg esne. koszonom a valaszokat !
2015. jún. 9. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:

A 30 napos előrejelzés, az más.

Nem csak az „időkép”-re igaz:

- 3 napra elég nagy pontosságú előrejelzés készíthető,

- 5-7 napos távra már erősen csökken a megbízhatóság.


Hosszabb távra az aktuális időjárási tényezők elemzése helyett már inkább statisztikai valószínűségszámítást végeznek, múltbéli adatokra, jelleg-elemzésre támaszkodnak.

A hőmérséklet nagyjábóli alakulását, és pl. az esős-száraz napok egymást követő sorrendjét tudják megadni.

Ha például esős napokat jósolnak, az 3-4 nappal is arrébb csúszhat, és napokkal lehet rövidebb, vagy hosszabb.

Ráadásul, az ingyenes hosszabb távú előrejelzések nem területekre, régiókra bontva készülnek; ez még inkább pontatlan egy-egy helyre (például Balaton) nézve.


Ezt sok időjós oldalon közlik.

2015. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!