Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Munkával...

Mitévő legyek? Munkával kapcsolatban, várjak arra, amit nagyon szeretnék, vagy fogadjam el azt ami biztos? Miért húzzák így az időt?

Figyelt kérdés

Szakmai gyakorlatos helyet kerestem.

Voltam már 2. körös állásinterjún kedden (excel feladatok, közgazdász diplomám lesz) egy olyan vállalatnál, akiknél nagyon szeretnék dolgozni. Ez lenne számomra a tökéletes hely; nagyon tetszett a hely légköre is, a leendő főnökömmel is kétszer találkoztam. A 2. körös interjún 5 feladatbólkb 2,5 feladatot vagy 3-at tudtam megoldani (nehezek voltak)


Van egy ismerősöm, aki ugyanennél a vállalatnál dolgozik, csak más részlegen: ő mondta nekem azt az infót, hogy elvileg csak 2-en jelentkeztünk erre a gyakornoki pozícióra: én meg egy másik lány.


1. körös interjún május 28-án vagy 29-én voltam, igazából azt hittem, hogy már június 15től lehet kezdeni dolgozni (a pozíció amire jelentkeztem április 15én lett meghirdetve a vállalatnál)

Kedden mondta a főnök, hogy húzódik a kiválasztás, mert több ember is szóba jött; és jövő hét végefelé értesítenek majd az eredményről.

1. Szerintem szimpatikus voltam, mint készségek terén (felsőfokú aktív angol nyelvtudás, iskola, tanult tantárgyak + matematika szeretete, gimiben is matematika osztályba jártam, + excelt, wordot, powepointot jól ismerem, fősulin is több tárgy keretében tanultuk) mosolygott

2. Amikor végeztem 2. körös állásinterjún, akkor amiket nem tudtam elvégezni feladatot, megmutatta, hogy kellett volna a többit.

Miért mutatta volna meg, ha nem lennék potenciális jelölt?

3. Alapvetően kedves volt 1. és 2. interjún is a főnök, mosolygott, szimpátiát éreztem.


De nem értem miért kell ennyire húzni az időt, más csoporttársaimmal beszéltem, náluk rövidebb volt a kiválasztási folyamat, pl 3-4-5 napon belül értesítették őket.

Vagy azon is gondolkoztam, lehet csak július 1-től lenne aktuális a munka, de akkor ezt miért nem mondják meg nekem; miért kell így húzni az időt?


Igazából július 1-jén már kéne kezdenem (sőt már jún 15-én kezdtem volna, mert 600 óra a kötelező szakmai gyakorlati idő), viszont így ugye "függőben" van ez az állás jövő hétig. Ezzel az állással tovább is maradhatnék a cégnél, mint a kötelező szakmai gyakorlati idő. Nagyon jó a fizetés, és tetszik a vállalat profilja, amivel foglalkoznék, a feladataim is.


Van egy másik álláslehetőség, ami ismerősök által sikerült, de egy olyan helyen, ahol nagyon nem szeretnék dolgozni.

Ez 100% lenne, viszont csak a kötelező szakmai gyakorlati időt dolgozhatnám le itt, utána nem hosszabbítanak; nincs lehetőség itt további munkára.

Itt nem tetszik annyira az, amivel foglalkoznék, de édesapám szerint jobb mint a semmi. Szerintem is; mert nem akarok hálátlan lenni az ismerőseimnek, de nekem fontos lenne az is, hogy tudjak dolgozni ősz végén, télen is, tehát hosszabb táv legyen. Ez az állás viszont fix lenne, nincs "függőben" mint a másik, már az e-mailt is elküldte nekem a HR-es hogy mit töltsek ki; és júl 1-jén tudnék kezdeni.


Mi tévő legyek?

1. Édesapám szerint írjak e-mailt az 1.ként megemlített pozíció miatt a főnöknek, hogy érdeklődöm a kiválasztás kapcsán. De nem tudom ez jó ötlet-e, nem tűnök-e türelmetlennek így?

2. Próbáljam megkérdezni a vállalatnál lévő ismerösömet, hátha tud-e valamit? (mi van a többi jelentkezővel/jelentkezőkkel, vagy csak azt akarják hogy a gyakornok július 1től kezdjen stb.)

3. írjak vissza a 2. helyre, amit megemlítettem - és ami annyira nem szimpatikus) de tuti állás lenne?



2015. jún. 11. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Fúú, nem egyszerű...

Azt hiszem, én megkérdezném az ismerősömet az 1. helyen, mit gondol egy érdeklődő e-mailről, mennyire vehetik ott tolakodásnak.

Nincs a főnökön kívül más, aki foglalkozik a munkaerő felvétellel - hogy esetleg neki írhatnál, és nem közvetlenül a főnöknek kellene levelet küldened?


Ha esetleg két szék közül a pad alá esel, azaz lemondod a nem szimpatikus tutit, de nem jön össze az álmodott hely, mennyire lennél kétségbe esve, vagy mennyire hátráltatna ez téged a tanulmányaidban?

Ha kibírható módon, akkor lehet, hogy lennék olyan optimista és kockáztatva lemondanám azt, amire nem vágyom. Ez persze jelen esetben attól is függ, te mennyire vagy kockáztató típus.

2015. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!