Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » NAV, illetve TB tartozás...

NAV, illetve TB tartozás miatt kaptam egy levelet, hogy viszik a motoromat, ami sajnos a nevemen van. Mit tudok tenni? Már van 3 hónapja bejelentett állásom.

Figyelt kérdés

Tehát bejelentett állásom van, a TB-t évekig nem fizettem, talán tavaly volt úgy, hogy 250 ezer Ft körül jártam a tartozással. Én hülye vettem egy mocit a saját nevemre, ami 1,6-ot ér kb. Most a napokban kaptam egy levelet, hogy vigyem be a forgalmit és rendszámot, és amíg a bírósági eljárás zajlik, ideiglenesen kivonják a forgalomból. Nemrég TK-ra törtük a család egyetlen autóját, így ez az egyetlen jármű, amivel melóba, illetve boltba tudunk menni.


Kérdéseim:

Lehet-e a balesetre valamilyen formában hivatkozva kérelmet benyújtani, hogy ne vegyék el a motort, hanem részletekben fizetni fogom a tartozást?

Kapok-e egyáltalán részletfizetést?

Miért nem a fizetésemből vonják?

Annyira friss még az új állásom, hogy nem futottak össze náluk a szálak???

Köszönöm!



2015. jún. 12. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Te már bírósági végzést kaptál (ezért kérik a forgalmit, és a rendszámot) Eddig sikeresen kihőztad magad a fizetés alól, nyilván sok-sok hónapon keresztül próbáltak tőleg pénzt kicsikarni sikertelenül.

A bírósági végzés ellen már sokat nem tehetsz. A legjobb lesz ha beviszed a forgalmit, és a rendszámot. Jó hír, hogy visszakapod ha rendezted a tartozásodat.

Mindenestre kérhetsz részletfizetést, indokolhatod, hogy a motor az egyedüli járgány, ha szeerncséd van, akkor kedves ember lesz az ügyfeled aki hisz neked, és belegyezik a részletfizetésbe. De mindenképpen be kell vinned amit kérnek. Ha nem teszed, még rosszabbul jársz.

2015. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, még annyit kérdeznék, hogy ilyenkor a BP-i NAV-hoz kell bemennem, vagy az OEP-hez, vagy hova? Más egyéb papírom nincsen, mivel egyetlen levelet sem kaptam kézhez ezen kívül (külföldön dolgoztam pár hónapot, de azt hivatalosan, bejelentve!) Ezt a kinti időszakot is ble lehet számíttatni, hogy legalább arra ne számoljanak fel újabb elmaradást? Köszönöm!
2015. jún. 12. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha külföldön dolgoztál, akkor indulás előtt szüneteltetni kellett volna a TB-det. Gondolom ezt nem tetted meg. Ha hivatalosan dolgoztál, és fizettél TB-t kint, akkor arra az időszakra amíg kint voltál, igazolnod kell, hogy külföldön TB köteles voltál. Lehet a bejelentési késedelmi büntetést nem úszod meg, de a kint ledolgozott hónapjaid Tb-jét nem kell kifizetned. Ugyanis két országban nem fizethetsz tb-t egyszerre.

A forgalmit és a rendszámot oda kell bevinned ahonnan a levél jött. Ha NAV volt a címzett aki nekik. Ha az OEP akkor nekik.

2015. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam. A rendszámot a helyi okmányirodába kell bevinnem, ez a levélből egyértelműen kiderült. A TB tartozásomat hol tudom rendezni, illetve legalább elindítani a folyamatát? Ugye, ha elindul a folyamat és bármilyen formában elkezdem törleszteni, akkor visszakapom a rendszámot, illetve leveszik a motorról a végrehajtást? Remélem nem csak a teljes összeg rendezésekor, mert ugye most kezdődik a motoros szezon :D Sajnos fax voltam, elismerem. Szartam rá. Most már tudom, hogy nem szabadott volna, bár több éve nem voltam orvosi rendelő közelében... Mindegy, gondolom ez nem nagyon érdekli őket :(

Egyébként még annyi csavar van a történetben, hogy a levélben azt írták, hogy kézhezvételtől számított 5 napon belül adjam le a rendszámot, különben újabb bünti emiatt... Ez volt kb. 20 napja, a levél el lett felejtve a fent említett baleset miatt, amit autóval szenvedtem el (nem én voltam a hibás). Lehet ebből gáz még, vagy hétfőn első dolgom legyen bevinni a rendszámot és valószínűleg nem lesz semmi sem? Köszönöm!

2015. jún. 12. 19:00
 5/5 anonim válasza:

Ha "csak" adó-és járuléktartozásod van, akkor azt a NAV hajtja, ő indítja a végrehajtást. Azonnal adjál be egy fizetési könnyítési kérelmet a lakóhelyed szerinti illetékes NAV Igazgatóságra, amelyben részletesen kifejted, hogy neked szándékodban áll kifizetni a tartozást, de mivel az egyösszegű befizetés lehetetlen, részletet kérsz.

Ha megadják, és pontosan fizeted, akkor addig nem foglalkoznak a többi vagyontárgyaddal, de a foglalás a motoron rajta marad amíg a teljes tartozást nem rendezted. Kérd a motor forgalomba való visszahelyeztetését.

Amíg a kérelmedet elbírálják -- kb 30-40 nap -- szünetel a vh.

Amíg a

2015. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!