Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez miért jó? ( Temetés )

Ez miért jó? ( Temetés )

Figyelt kérdés
Miért jó az embereknek az,hogy a hullákra öltönyt húznak? Szerintem eléggé bizarr?

2015. jún. 13. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Mégis hogy nézne ki ha egy nyitott koporsóban meztelen halott ember lenne? A megfelelő öltözékkel tiszteketet adunk az elhunytnak.
2015. jún. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
tiszteletet.
2015. jún. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A föld alatt nagyon sokan fogják nyitogatni a koporsóját, igazad van :D
2015. jún. 13. 00:38
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Én sem értem, de mindenkinek megvan a joga a halála utáni állapotának megválasztásához.

Én speciel nem bánnám, ha meztelenül dobnának be egy tömegsírba, olyan tökmindegy.

2015. jún. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miről is szól a temetés a még élő emberek számára?


Arról, hogy méltó módon végső búcsút vesznek az elhunyttól. A méltó mód pedig ezt takarja, ezt kívánja. Volna inkább fehérneműben, meg pólóban?


Egyébként tudtommal a nőkre nem öltönyt szokás adni, de lehet lemaradtam valamiről.

2015. jún. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

MOnd te még nem voltál temetésen ? Nem a föld alatt nyitják ki a koporsót, hanem amikor az élő emberek elbúcsúznak a halottól. Ravatalozóban legtöbb esetben nyitott a koporsó, hogy végső pillantást, végső búcsút vegyenek az elhunyttól. A nekik kijáró tiszteletet adják meg.

Ha szerinted ennyire sincs szükség, akkor szólj a családodnak, hogy te szerinted az egész temetés egy nagy hülyeség, elég ha téged elföldelnek a kert végében. Vagy dobjanak a dögevők közé..

2015. jún. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sokan nyitott koporsós temetést tartanak, tán érthető hogy normális ruha van rajta
2015. jún. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az emberek életükben is figyelnek rá, hogy mit gondolnak róluk az emberek, ha rájuk néznek. ÉS így a temetésen, amikor utolsó alkalommal néznek rájuk, ki jár a tisztelet, hogy méltóképpen nézzenek ki. Kell egy bizonyos fokú érettség a megértéséhez.
2015. jún. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Végső tisztelet. Továbbá, szerintem maga a temetés nem (csak) az elhunytról, hanem annak a családjáról szól, hogy hogyan emlékeznek meg a szerettükről.
2015. jún. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Természetesen a tisztelet (és a lezárás) a cél.

Az utolsó emléked arról az emberi lényről inkább az legyen, hogy bkésen, szép ruhában fekszik, nem az, hogy meztelenül, kukacokkal az arcán hever egy lukban...


Egy kis off: Anyám volt kollégájának voltam temetésén (együtt mentünk).Ő külön kérte, hogy ne szokványos temetése legyen(végrendeletben). Ő például fehér hosszúnadrágban és fehér ingben lett eltemetve.

A temetésén nem szomorkodós zene, meg hasonlók voltak, hanem vidám, megemlékező zene szólt (illetve egy kórus is), az emberek pedíg vidámak voltak egész végig. A rokonok persze könnyeztek, de egyébként végig mosolyogtak ők is.

Az utolsó kívánsága csak annyi volt, hogy ezen a napon ne a szomorúság üljön rá mindenkire, hanem az öröm, hogy ne ez maradjon meg róla az emberben, hanem, hogy jó volt.

2015. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!