Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kicsit furaaa. Hogyan képzeled...

Kicsit furaaa. Hogyan képzeled el a temetésedet?

Figyelt kérdés

Én normális ruhákban szeretném hogy eltemessenek amiket általában hordok...Fekete koporsót szeretnék. A temetésen pedig MCR-től a Black Parade vagy a Fake Your Death szólna. A pap ne kezdjen el arról hadoválni hogy jó ember voltam hanem méltóan búcsúzzon. Pl olvassa fel a verseimet vagy a kedvenc számaim listáját ilyesmi...Tort sem akarok...inkább mindenki gyújtson otthon egy gyertyát a lelkemért


Te hogy képzeled el a tiédet?

15/L



2015. ápr. 20. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem érdekel, hogy mit csinálnak velem a halálom után. Még nem is gondolkodtam ezen soha. (nem vagyok vallásos)
2015. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ennyi idősen én is imádtam az MCR-t. Megszállottan =)

Jó volt ezt így olvasni.

Az egyházi temetés nem feltétlenül szebb, mint a nem egyházi, sőt. Láttam ezt is, azt is (sajnos) Tehát ez a vélemyényem. Mindenesetre egy szép fekete ruha. Egyébként a dolog attól is függ, hogy az ember hogyan hal meg végül. Elég morbid erről beszélni, elképzelni.

2015. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lányok, fiúk! Sose haltok meg! A testetek meghal, de a lelketek örökkön örökké él! És ez a jó dolog az egészben! Mert halálunk után újra leszületünk egy másik testben egy másik szülőnél! De ehhez végig kell élnünk az egész életet, amit kiszabtak ránk! Fel a fejjel, előttünk az élet, és még az élet utáni élet is! :)
2015. ápr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En nem szeretnem, ha eltemetnenek. Hamvasztas, urna elhozasa, hamvak szetszorasa a kedvenc folyomba. Jelenlet: 2-3 ember.


Egyszer reszt vettem egy igazi kinai temetesen - azota atertekeltem a temetesi szertartast es a magyar viszonyok szerint "kotelezo" zabalast ("tor") meg a "kotelezo" nagyszinpadi zokogasokat.


Egyebkent meg:


Oly könnyű végakaratom

Hisz nincs mit elosztanom.

A vándor sorsa mostoha

Guruló kövön nincs moha.

A testem, ó ha mód van rá

Hamvasszák porrá, hamuvá

Vidám szellők fújják szét,

Hol tarka, virágos a rét

Talán hervadt virágra hull,

s az feléled tőle, kivirul

2015. ápr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szép ez a vers. :)
2015. ápr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos miután azon szerveimet ami máson még segíthet eltávolították és elhamvasztottak én azt szeretném ha a hamvaimat valahol a természetben temetnék el és feltétlenül ültessenek egy fát fölém, így ha csak némi tápanyag formájában is de örökké élni fogok egy hatalmas fa képében aminek az árnyékában megpihenhetnek az unokáim és az ő unokáik és így tovább. 19/F
2015. ápr. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

fehér koporsó...de lehet hamvasztás lenne egyszerűbb...


ne jöjjön el senki, ne sírjon senki utánam...és főleg ne szónokoljon a pap rizsát...dobozolnak, elásnak vége...nem akarom, hogy másoknak ez probléma legyen...simán legyen gyors egyszerű és ne húzzák hülyeségekkel...ne is legyen ott senki...ateista vagyok szóval a papnak nincs helye ott...nem megyek a mennybe, csak a testem a földbe, a lelkem és az elmém elválik a testemtől...

2015. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Olyan szép gondolatokat írtatok :) az a vers ténleg szép

Megjegyezném hogy nem áll szándékomban megölni magam vagy ilyesmi!! Isten ments! Csak úgy elgondolkodtam ezen...

2015. ápr. 21. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!