Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akkor mi van ha lebuktam...

Akkor mi van ha lebuktam diákmunkán hamis diákmatricával?

Figyelt kérdés
Az van, hogy befejeztem a sulit még júniusban, de szereztem diákmaricát és így dolgozok diákmunkát. El akartam kerülni, hogy kiskönyvvel kelljen dolgoznom (a jövedelem után adózni kell, a TB-t is magadnak fizeted). A diákszövetkezetben, ahol én is vagyok, lebukott valaki ugyanezzel és most mindenkit ellenőríznek. Mivel így adót is csaltam és személyi okmányokat is hamisítottam, mit kaphatok, ha engem is elkapnak? Csak pénzbírságot, ugye? De mennyit?
2010. márc. 1. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:

gondolkoztál volna inkább...

amugy ugy két éve én is ezt szerettem volna 2008ban végeztem és utána diákmelot akartam,..de még jelentkezés elött bebuktam ugyanis iskolalátogatásit kértek hogy tényleg tanulo vagyok e azon az éven...

gözöm nincs mi lesz..de sztem is pénzbirság

2010. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Okirathamisításért a rendőrség feljelenthet és a súlyosságtól függően büntethető:

HARMINCKETTEDIK FEJEZET – A JOGFORGALOM ELLENI

BŰNCSELEKMÉNYEK

Okirat-hamisítás

355. szakasz

(1) Aki hamis okiratot készít, vagy valódi okiratot megmásít azzal a

szándékkal, hogy valódiként használja, vagy aki hamis vagy valótlan okiratot

valódiként használ, vagy aki ilyent szerez használat végett, három évig terjedő

börtönbüntetéssel büntetendő.

(2) Ha az 1. bekezdés szerinti cselekmény hivatalos okirattal, végrendelettel,

váltóval, csekkel, nyilván- vagy közkönyvvel, illetve törvény alapján vezetendő más

könyvvel kapcsolatos, az elkövető három hónaptól öt évig terjedő börtönbüntetéssel

büntetendő.


Az adócsalásért meg az APEH pénzbirságot fog kiróni, ami az elmaradt adó többszöröse lesz.

2010. márc. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

én 2008ban végeztem, és most levelezőre járok, de nekem minden félévben kértek iskolalátogatási igazolást. igy e miatt nem is tudok dolgozni, mert levelezőn nem nagyon vannak diákmunkák.

ha ők nem kértek tőled iskolalátogatásit, akkor ugyanolyan hibások ők is mint te.

játszd a hülyét!

2010. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!