Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eddig diktáltam a gáz óra...

Eddig diktáltam a gáz óra állását a gázműveknek. Ha az állam veszi át a gáz szolgáltatást mi a teendőm? Hol kinek tudom majd diktálni havonta az óra állását? Milyen telefonszámon? Kapok róla értesítést? Új szerződést fognak kötni a fogyasztókkal?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Több helyen is megjelent tájékoztatás szerint: az átkerülő ügyfélnek nincs teendője.

A „felmondó” szolgáltatónak erről tájékoztatást kell adnia.

(Esetleg a jelenlegi szolgáltatója honlapján kereshet tájékoztatást; a mi jelenlegi szolgáltatónknál van ott tájékoztató, illetve, a legutóbbi előtt kapott számlán is volt tájékoztatás.)

Az átadás-átvétel járhat soron kívüli mérőállás leolvasással; ennek lehetőségét biztosítani kell.


A mérőállást a FŐGÁZ-nak kell majd diktálni.

Mobil-, vezetékes telefonon és online is lehet.

[link]

A telefonos bediktálás visszaigazolásáról nem találtam információt, az online mérőállásközlésnél azt írják, hogy küldenek visszaigazoló e-mailt.

Az online közléshez regisztráció szükséges.


A buktató az, hogy ezekhez kell felhasználó azonosító, az a szerződésben, vagy kapott számlán olvasható; de ha ...


Szerződést – természetesen - fognak kötni, viszont az az ügyfelek tömeges száma miatt hónapokig is elhúzódhat.


Valamilyen tömeges, akár ideiglenes, átmeneti megoldást biztosan kitalálnak majd: az pedig biztosan sok helyen olvasható, hallható lesz.


A számlázástól engem jobban izgat, hogy lesz-e megfelelő fenntartás, hibaelhárítás az országos átszerveződés után?


A másik "félős" témában felkészült vagyok, a legalább vissza-áremelést már rég beterveztem; a rezsicsökkentés-megtakarítás egy részét, annak kezdete óta, félretettem.

2015. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!