Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Excel-ben hogyan tudok így...

Excel-ben hogyan tudok így összeszámolni valamit?

Figyelt kérdés

Az kellene, hogy van egy táblám amiben három oszlop van. Elsőben egy kezdő dátum utána a befejezés. A harmadik oszlopba bekerül(egy azon cellába) hogy 1 fogorvos 2 sebész. Tehát 2015.06.01-től 2015.06.07-ig az adott épületben 1 fogorvos és 2 sebész dolgozott. Egy másik épületben dolgozott 2 fogorvos 1 sebész és 2 ápolónő 2015.06.04-től 2015.06.08-ig. Na most azt szeretném, hogy ha valahova beírom hogy 2015.06.05. akkor alá írja ki nekem hogy azon a napon összesen 3 fogorvos 3 sebész és 2 ápolónő dolgozott. Tehát a cellában az legyen, hogy: 3 fogorvos 3 sebész 2 ápolónő.

Ezt úgy is lehet, hogy egy külön fülön csinálok egy cellát ahova beírom a dátumot 2015.06.05. Majd alá egyik cellába 3 kerül az alá is 3 az alá 2 és minden szám mellett ott szerepel a számhoz tartozó munkanem.

Tehát van egy cella ahova dátumot írok ill. be vannak írva alapból a munkanemek és a dátum alapján ki kellene dobnia a munkanemekhez tartozó számot.

Ami viszont változatlan az az, hogy a tól-ig táblázatban egy azon cellába kell írni mindent. (pl. 1 fogorvos 2 sebész).

Ez így excelben megoldható? Akkor megenne ha írhatnám alapból a tól-ig résznél külön mindet, de nekem egybe kell írnom, így nem találtam rá megoldást.


2015. jún. 23. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha addig már eljutottál, hogy több cellába ki tudod iratni a szükséges adatokat, akkor onnantól már csak össze kell fűznöd 1 cellába a többi cella tartalmát, erre jó a függvények közül a "összefűz" nevezetű.
2015. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem pont az ellenkezője kellene, tehát szétszedni egy cellában lévő szavakat és a hozzájuk tartozó számokat, hogy a szavak alapján összegezzem a számokat. Ezt még nem néztem meg, de nincs olyan, hogy "szétvet" vagy hasonló? :D
2015. jún. 23. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!