Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezzel Szentlélek elleni...

Ezzel Szentlélek elleni káromlást követtem el?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen egy szórólap volt a postaládában. Egy misszionárius hölgy hirdette az előadását. "Meg akarsz gyógyulni?" "boldog akarsz lenni?". Ilyenek voltak a lapra írva. Kérdezte nevelőanyám , hogy nem e megyünk-e el. (nekem is van egy betegségem)

Én meg azt mondtam neki, hogy dehogy megyünk, ez kamu, ez nem igaz. Mármint a gyógyítás, meg hogy boldog lehetek. Nemrég utánanéztem és mivel a gyógyítás adománya a Szentlélek munkálkodása és Isten ajándéka, ezért lehet hogy megbocsáthatatlan bűnt követtem el. Amikor ezeket mondtam, nem tudtam, hogy van ilyen hogy gyógyítás adománya. És azt sem tudtam mi az a misszionárius. Azt hittem, hogy az valami kuruzslószerű.De nem, mert ők hittérítők valamilyen vallás, egyház képviseletében. Persze most már tudom... Szóval nem szabad leszólni, hazugoknak nevezni a gyógyítókat (Ha ténylegesen Isten küldötte és a Szentlélek által van gyógyító ereje, de ha nem tudod eldönteni, hogy valóban a Szentlélek ereje által gyógyít e akkor inkább ne mondj semmit és hallgass, ne ítélkezz nehogy bűnt kövess el,). Szóval a kérdésem az, hogy Szentlélek elleni káromlást követtem el?(ami megbocsáthatatlan) Most már megbántam, hogy ilyeneket mondtam. Kérem csak hozzáértők válaszoljanak.



2015. jún. 29. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kovettel el a Szentlelek ellen karomlast. Ezt a butasagot honnan vetted, hogy evvel Szentlelek ellen karomlast kovettel el. Bar a kerdesed alapjan ez a szorolap valamilyen szektatol erkezhetett
2015. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Előrebocsátom : nem vagyok "hozzáértő" ! Gondold végig , Isten nevével mennyien visszaéltek már !

Válasszad kétfelé a történetet , a hitet ne keverd , ne mosd össze a hiszékenységgel ! Akik komolyan gondolják a vallást , nem akarják a tévelygőket kiszolgáltatottságuk , tudatlanságuk révén megtéveszteni, azok nem "előadásokon" fogják terjeszteni az Igét , nem tömegszeánszokon akarják -- Istenre hivatkozva -- "híveik" számát gyarapítani. Ma , amikor az ajtón becsöngető szerelő, rendőr, ügynök..stb. "valódiságában" sem tanácsos első blikkre bízni , amikor a szolgáltató "kér Téged" , hogy hívj fel egy telefonszámot , hogy igazolást kapj afelől , valóban a cég alkalmazottja áll-e az ajtód előtt , akkor 99%-ig bizonyos lehetsz afelől , hogy most egyszerű "üzleti vállalkozás", megélhetési szekta , rossz értelemben vett "kuruzsló" áldozataként, akár "piramisjáték" becsapott szereplőjeként írhatnál ! Ezeknek a pénz az istenük és a Ti jóhiszeműségetekkel , tudatlanságotokkal , naívságotokkal élnek vissza. ( Sajnos , nagyon nagy sikerrel )

Ha úgy érzed , a Szentlélek elleni káromlás bűnébe estél , oszd meg a kétségeidet felszentelt pappal , egyházi emberrel , gyónj meg és a megerősítésen túl információt is kaphatsz afelöl is, hol keressed azokat a hiteles embereket , (lélek)gyógyítókat , akik nem szórólapokon hírdetik / reklámozzák magukat és "Istentől kapott tudásukat" . Olvasd újra a Bibliát , próbáld új szemszögből értelmezni Jézus példabeszédeit , a hitbe vetett gyógyító erő mibenlétét!

Véleményem szerint a "misszionárius hölggyel" is ugyanoda kerültél volna , mint például a csodaedény-és ágymatrac kereskedők áldozatai. Lehet , hogy ez így túl profánul hangzik , de attól még ebben a világban kell "tévelygésmentesen" eligazodnunk. Ha ez nem megy , akkor akár azoknak is "hihetsz" ,áldozatul eshetsz, akik a kereskedelmi szennycsatornákon árulják a"gyógyító erőt" , és elmondják neked : "Tedd a kezedet a TV-re , küldöm az energiát! Akkor inkább hallgass meg egy-egy "előadást"... de tudd , kitől fogadd kételkedés nélkül , felülírhatatlan igazságként a "tanítást", hiszen a gazság" és az igazság útjai közül fel kell ismerni a "követendőt".

A Szentlélek világossága legyen teveled !

2015. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló

Megítélni nem tudom, hogy igazad van e , de azt tudom, hogy a papíron olyan is volt hogy "közös ima" és gondolom akkor Istent szolgálja. Egy keresztényekkel teli városban nem valószínű hogy Isten ellen van

2015. jún. 29. 13:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mértékig "naívnak" tűnsz a 13.47-es írásod alapján, hogy kétségbevonom , figyeled-e , milyen változások mennek végbe az igazi való világban! Nézel híradót néha, amiből (a cenzúra után is) kiviláglik, mennyire romlott , lezüllesztett korban élünk? Arra sem gyanakodhatom , hogy megállt nálad az idő, hiszen gazemberek minden korban voltak/vannak/lesznek. Az eszközök változnak csupán. Még az inkvizíció intézményét is Isten nevében vezették be...és nézzed meg, kik! De ma (a.D. : 2015) olvasol újságot? kijársz az utcára? beszélgetsz evilágon élő emberekkel? Akik már póruljártak , "befürödtek".Talán még ők is is afféle véleménnyel lehetnének felőled , hogy te vagy a mai zsiványok legáhítottabb "ügyfele". Az a jóhiszemű balek, aki még keserű tapasztalatai alapján is újra-és újra belelépne ugyanabba a kelepcébe!

Az egyik legütősebb "hívószó" ma , ha valami " KÖZÖS" ! Tudják , hogy a mai kiüresedett (kiüresített) éránkban egyre többen ismerik fel , mennyire egyedül hagyták önmagukat, milyen magányosak, közönyösek , igénytelenek. Mennyire megtagadták még a kisebb közösséget is (pld. a családot is, mint olyat) , mennyire megosztott ,megfélemlített , elvadult világban kell (kéne) az életet értelmes tartalommal tölteni! Mennyien gyengék elismerni , hogy ők semmivel nem nem kevesebbet vétenek gondolattal , szóval , cselekedettel és mulasztással, mint azok , akiknek kiszolgáltatták magukat. Nézz körül , hányan ÉLIK "családi életüket" a neten , " mobilon" , a facebook-on , hányan tudják győzikéék aktuális problémáit jobban , mint például szomszédaik, beteg sorstársaik , szeretteik mindennapi problémáit, hányan találják biztos támasznak hitt álságosok között magukat ! Hit nélkül ma az ember a lehetetlenre vállalkozik, hiszen az ember már önmagával sem talál KÖZÖSséget, EGYET-értést , nem lelheti önmaga belső BÉKÉJÉT. Meghasonlott, magukban is hitehagyott emberek ma ÉRTÉKek helyett szinte már csak ÉRDEKek mentén találnak KÖZÖSségekre. Ma nem valakiért/valamiért születnek az ÖSSZEfogások, hanem valaki/valami...ELLEN. És sokakat meggyőztek afelől is , hogy jók között a legjobbak úgy lehetnek , ha önmagukat is "legyőzik", akárha a Tanításnak is ellenére tesznek is. Nem mai találmány a támaszt jelentő EGYségek , KÖZÖSségek SZÉTverése. Divide et impera! OSZD MEG , és URALKODJ !

Egyébként meg? KÖZÖS imákkal kezdik azok is, akik tömegével tagadják meg szüleiket, vagy közös öngyilkosságot követnek el. A közösség nagyon fontos , talán fontosabb,mint valaha, de nézd meg , kinek/kiknek a közösségét keresed, fogadod el! Ne hidd, hogy a "jóakaratú ember" csak egyféle lehet: nem mindenki gondol ugyanarra , amikor a néki "jó" felöl közelíti ugyanazt a témát , amit te. És túl sokan állnak ma a Mammon szolgálatában ahhoz , hogy becsukott szemmel rábízhassuk IGAZI ÉRTÉKeinket azokra , akik azokat csak tőzsdeáron ismerik el azokat értéknek. Tudod, mit ? Menj el egy ilyen szeánszra, de ne hagyd ennyire "egyedül"magad ! Előbb gyűjts egy kis társaságot: figyelmedbe ajánlom többek között Realitásérzéket , Tapasztalatot , a Meggondolás- és a Mérlegelés Képességét...ha már a SZERETET tisztánlátását "elhagytad" is...valahol félúton. Rögös az az út nagyon...de ne félj , ne hagyd magad megtéveszteni!

https://www.youtube.com/watch?v=KaPno7MGPjs

Legyen igaz a hited , szép a napod! Úgy néked , mint mindenkinek , akit szeretsz !

2015. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, hogy elkövettem e azt a bizonyos bűnt azzal, hogy a misszionáriusi munkában(ami egyébként Istent szolgálja, Jézus evangéliumát hirdeti) a gyógyítást hazugságnak neveztem, nem hittem benne, de úgy az egész tevékenységet nem fogadtam el. (jelzem akkor még nem tudtam, hogy mi az a misszionárius és mi annak a feladata, mit csinál). Csak dobálóztam a szavakkal, anélkül, hogy utánanéztem volna, hogy mi is ez valójában. Így is megbocsáthatatlan bűnnek számít, hogy a Szentlélek munkáját hazugságnak meg nem igaznak neveztem? Erre lennék kíváncsi. Ha emlékeim nem csalnak, akkor nem mondtam ki olyat élő beszédben, szavakkal, hogy ez a gonosz munkája, vagy hogy ez a gonosztól jön (sohase mondjatok olyat valamiről hogy ez a gonosz lélektől van, vagy az irányítja azt az embert, próféciát, tevékenységet stb., ha nem tudjátok biztosra , hogy kitől származnak valójában. (Istentől vagy a gonosztól) Ezt hangsúlyozom) . De ha mondjuk rosszul emlékszem, és kimondtam olyat, hogy ezt a misszionáriust a gonosz lélek irányítja (persze, hogy nem a gonosz irányítja) , akkor elkövettem a Szentlélek elleni káromlást? Kérlek titeket ezt válaszoljátok meg. Úgy tudom, hogy A Szentlélek elleni káromláshoz teljes tudat és ismeret kell az adott dologról, és ha valaki úgy tagadja meg a Szentlélek cselekedetét akkor követi ezt el, viszont ebben nem vagyok teljesen biztos. Köszönöm a válaszokat! És kérlek ne nevezzétek a misszionáriusokat a gonosztól valónak, mert ők Isten küldöttei.
2015. jún. 29. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vétettél . Ha nem jól gondolom, szerintem akkor is bocsánatos bűn a tiéd. De ha valóban ekkora dilemmát okoz az életedben a bizonyosságra való törekvés, akkor ne itt keress választ , ne marcangold magad: a bizonytalanságnál még a "rossz hír" is jobb. Ne csak azt tudakold meg paptól , vagy teológiavégzett embertől , hogy "vétkeztél-e" , hanem azt is , a Szentírás mely részeit lenne érdemes/kell tanulmányoznod ahhoz , hogy választ kapj a kételyeidre! Jómagam csak inteni tudlak: ne keverd a szórólapos népeket követendő igazodási pontokkal ! Csak tiszta forrásból meríts , különben "tévútra" küldenek...de nagyon! Ne a GyakoriKérdések válaszadói között keress "feloldozást " ! Ahogy gondolom, útmutatásra viszont mindenképpen szükséged volt/van/lesz. Léteznek olyan közösségek , ahol szinte észrevétlenül tanítanak különbséget tenni jó és rossz között. Sok segítőkész társra találhatsz , ha igazán KOMOLYAN gondolod , hogy az Istennek tetsző életet élj és ne a tévelygők népes táborát szaporítsd tovább. A döntéseidhez Istentől szabad kezet kaptál, de hogy támogatást találj , hogy a döntéseidet bizonyossággal vállalni tudd, neked kell az első lépéseket megtenni. Sok sikert , vigyázz magadra ! Ha másért nem , hát azért , mert Istennek szüksége van rád, terve van veled. Írva vagyon! És nem röplapokon! ( Azokat egyébként az élet egyéb területén is --minimum ! -- fenntartással fogadd ! )
2015. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Matt Robin válasza:
100%

Szia!


Mindig érdemes ilyenkor Isten szavához fordulni. Lásd pl. Máté 12,24-32.

Vallási vezetők másokat tanították, hogy Jézus az ördögtől műveli azt, ami a Szentlélektől van. Jézus azt mondja, hogy ez nem megbocsátható.

Leírásod szerint nem erről van szól.


Hála Istennek gyógyító ereje ma is aktív és munkálkodik!


Remélem segíthettem, Matthew

2015. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!