Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha csak egy isten van, hogy...

Ha csak egy isten van, hogy van mégis több a vallások szerint más más neven ismert istenek?

Figyelt kérdés

ne értsetek félre nem vagyok ateista keresztény vagyok.

és nem igaz isten vitát akarok.


csak filóztam hogyan lehet egy istennek több neve?

véleményem, az hogy mivel több nemzetiségű emberek vannak, és más más az anya nyelvük.

talán nekik azonos nyelven ismerték meg öt.


mint. isten,Jehova,Ahlak,Buddha.jelentései isten.

tehát lehet hogy ezek a nevek mind egy istenhez tartoznak?

csak esetleg az emberek másként alakították a vallásukat?

vagy is valójában csak egy isten van,mely több vallásra van osztva.


mint pld Jehova tanúi és a keresztények.


bár lehet hogy ez értelmetlen butaságnak tűnik de lehet hogy van benne valami igazság.


ha butaság elnézést kérek a föltett kérdésért!



2015. júl. 2. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A vallás vezet az Isten(ekhez). Mivel több vallás van, ezért több Isten.
2015. júl. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

És mi van a többisten-hívőkkel?


Nem tudom, jártál-e iskolába, de ha igen, talán csak elkerülte a figyelmedet az ókori görög és római mitológia. Ők több istenben hittek, mint amennyit a két szép kezeden meg tudnál számolni.

2015. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

jó most csak arra utaltam hogy csak egy isten van,és nem arra hogy hány.


ismerem a vallásokat bár lehet hogy nem mindet.

mért? mert nekem csak egy igaz isten van hisz keresztény vagyok.


ami az iskolát illeti 12 osztály.


4,3 osztályzattal.bár a helyesírássom és a nyelvtan nagyon gyönge volt és az is marat.

de a többi jól ment.

2015. júl. 3. 00:25
 4/17 A kérdező kommentje:

talán vannak emberek akik valóban hisznek pld Zeusz,tor,árész,stb?


tudom hogy sok vallás van pld Egyiptom a fáraók ahol a cicák vannak előnybe.stb stb.


de a vallásban a nevek mögött egy egy isten van.

és mi van ha minden név mögött valóban csak egy isten van?.

2015. júl. 3. 01:05
 5/17 Sanyji ***** válasza:

Csak egyetlen Igaz Isten van, az pedig Ábrahám, Izsák és Jákob Istene. A többi csak hamis isten és a Sátántól erednek. Pontosan azért, hogy az embereket félrevezesse és ne tudjanak megtérni és megismerni a Biblia Istenét.

Én meggyőződtem személyesen, hogy Jézus Krisztus az Úr mindenekfelett!

Kedves kérdező: a Biblában mindenre megtalálod a választ. "Közeledjetek az Istenhez, és Ő közeledni fog hozzátok."Jakab 4:8

Ennyit kér az Isten, hogy lépjünk már felé 1 lépést, szabad akaratból. Adjuk meg neki a jogot, hogy megmutassa az Ő csodálatos lényét.

Áldjon meg téged az Úr!

2015. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Csak egyetlen Igaz Isten van.


százalékban egyetértek.

2015. júl. 3. 15:05
 7/17 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


talán vannak emberek akik valóban hisznek pld Zeusz,tor,árész,stb?


Szinte hihetetlen, de vannak még furábbak is. Hallottál már Indiáról? Na ott él több, mint egymilliárd ember. Remélem, elhiszed. Ők a hindu vallást követik, és van párszáz istenük és félistenük. És van még egy halom kisebb-nagyobb vallás. csak ti inkább homokba dugjátok a fejeteket és nem vesztek róluk tudomást, mert nem fér bele a papjaitok által rátok kényszerített világképetekbe.


Hihetetlen, hogy ti, vallási fanatikusok mennyire szűklátókörűek és korlátozottak vagytok.

2015. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sanyji nevű felhasználó válasza:


Én meggyőződtem személyesen, hogy Jézus Krisztus az Úr mindenekfelett!


El kell keserítselek: én megygyőződtem személyesen, hogy Micimackó az egyetlen igaz Isten. Jézust megeszi reggelire (ha elfogyott a méz, és nincs otthon Malacka sem, hogy tőle kérjen kölcsön).

2015. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Sanyji ***** válasza:

Korinthusbeliekhez írt II. levél 4. rész :


1.

Annakokáért, mivelhogy ilyen szolgálatban vagyunk, a mint a kegyelmet nyertük, nem csüggedünk el;

2.

Hanem lemondtunk a szégyen takargatásáról, mint a kik nem járunk ravaszságban, és nem is hamisítjuk meg az Isten ígéjét, de a nyilvánvaló igazsággal kelletjük magunkat minden ember lelkiismeretének az Isten előtt.

3.

Ha mégis leplezett a mi evangyéliomunk, azoknak leplezett, a kik elvesznek:

4.

A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe.

5.

Mert nem magunkat prédikáljuk, hanem az Úr Jézus Krisztust; magunkat pedig, mint a ti szolgáitokat, a Jézusért.

6.

Mert az Isten, a ki szólt: setétségből világosság ragyogjon, ő gyújtott világosságot a mi szívünkben az Isten dicsősége ismeretének a Jézus Krisztus arczán való világoltatása végett.

7.

Ez a kincsünk pedig cserépedényekben van, hogy amaz erőnek nagy volta Istené legyen, és nem magunktól való.

8.

Mindenütt nyomorgattatunk, de meg nem szoríttatunk; kétségeskedünk, de nem esünk kétségbe;

9.

Üldöztetünk, de el nem hagyatunk; tiportatunk, de el nem veszünk;

10.

Mindenkor testünkben hordozzuk az Úr Jézus halálát, hogy a Jézusnak élete is látható legyen a mi testünkben.

11.

Mert mi, a kik élünk, mindenkor halálra adatunk a Jézusért, hogy a Jézus élete is látható legyen a mi halandó testünkben.

12.

Azért a halál mi bennünk munkálkodik, az élet pedig ti bennetek.

13.

Mivelhogy pedig a hitnek mi bennünk is ugyanaz a lelke van meg, a mint írva van: Hittem és azért szóltam; hiszünk mi is, és azért szólunk;

14.

Tudván, hogy a ki feltámasztotta az Úr Jézust, Jézus által minket is feltámaszt, és veletek együtt előállít.

15.

Mert minden ti érettetek van, hogy a kegyelem sokasodva sokak által a hálaadást bőségessé tegye az Isten dicsőségére.

16.

Azért nem csüggedünk; sőt ha a mi külső emberünk megromol is, a belső mindazáltal napról-napra újul.

17.

Mert a mi pillanatnyi könnyű szenvedésünk igen-igen nagy örök dicsőséget szerez nékünk;

18.

Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók.

2015. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez csak süket duma.


Valaki írt egy mesét. Na és? Bemásoljak pár idézetet a Micimackóból?

2015. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!