Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy van ennek a dalnak a...

Hogy van ennek a dalnak a pengetése?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el gitározni és nem igazán tudom, hogy ennek a dalnak mi is a pontos pengetése.

Our Last night - Sunrise

És itt az egyik gitár cover: https://www.youtube.com/watch?v=X0rdfRg47zA


Eddig jutottam (bár szerintem ez sem valami jó):

Em: le le fel le fel

C: le le fel le fel

G: le le fel le fel

D: le le fel és ezt nem tudom tovább. :/


Ti hogyan pengetétek el ezt a számot?



2015. júl. 3. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy leírod hogy le föl le föl az a pengetésről az égvilágon semmit nem mond.

El kell felejteni ezt a bénaságot, hogy minden apró lépéshez a kezeteket kell fogni.

Ott a dal, még videó is van róla, van füled, van szemed, pengessed.

Ha meg nem megy keress más hobbit, pl bélyeggyűjtés meg gombfoci.

2015. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na a k* rva isten megb* ssza... Annyira felidegel, ez már a kismilliomodik "hogy kell pengetni" kérdés. VAN HALLÁSOD B* SZDMEG! Meg amúgy is, nincs ekkora jelentősége, csak "le" pengetéssel is ellehet valamit jászani, csak nem célszerű, te tudod mikor érdemes és mikor célszerű, mikor könnyebb. De nem is értem, ezek annnnnyira de annyira adják magukat hogy kell pengetni...
2015. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne a belinkelt gitár cover után menjél, mert az egy tipikus farcs pengetés. Teljesen felcseréli a hangsúlyos és hangsúlytalan részeket. Azért tipikus, mert a kezdő tanulók hajlamosak ezt a pengetési sémát használni minden számra. Lassú számoknál fontos, hogy azt pengesd hangsúlyosan, ami a ritmusban hangsúlyos. Én ezt így pengetném a 4 negyedes ütemben ( a szakaszokról beszélek, nem a reffrénről ):

1.le

2.-

3. le

4.le ( tompítás ) - fel

2015. júl. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. júl. 6. 11:13
 5/5 veterán vas ***** válasza:

Ügyes megközelítése a klasszikus értelemben vett hangszerkezelésnek. :)

Ugyan ez pl. hegedűre átírva:

a második húron középső ujjat letesz és vonóval húz-tol-húz, aztán gyűrűsujjat letesz, és tol-húz-tol.

Sííííírnivaló! :(

2015. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!