Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az tényleg megtörtént, hogy...

Az tényleg megtörtént, hogy egy 8 éves gyerek kiugrott a tizedikről a Dragon Ball miatt vagy ez csak egy városi legenda?

Figyelt kérdés

Csak azért érdekelne, mert a neten rákerestem erre, de a „8 éves gyerek kiugrott a tizedikről a Dragon Ball miatt” mondaton túl több részletet nem tudtam meg. Mint például: Hogy hívták? Hogy nézett ki? Fiú vagy lány volt? Mikor történt? Hol történt? Egyáltalán ez Magyarországon volt?

És még korabeli újságot vagy tv híradást vagy híroldalt sem láttam, ami szólt volna erről.



2015. júl. 5. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Most néztem utána, megtörtént, viszont bővebb információ nincs róla. Valószínűleg valami mentális problémája volt a fiúnak és ezért ugrott ki. Nem volt képes különbséget tenni a valóság és az anime között.
2015. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És hol néztél utána? Mert ha tényleg nincs több információ akkor az nem tűnik megbízható forrásnak. (egy link jó lenne) Mert ami engem zavar, hogy nincs róla semmi korabeli újság vagy tv híradás vagy egy megbízható híroldalon (és nem egy noname blogon) valami konkrétum ami bizonyítaná, hogy megtörtént.
2015. júl. 6. 01:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincs bizonyíték, mert nem a Dragon Ball miatt ugrott ki. Mindössze erre következtettek először, mert épp az ment a tv-ben mikor kiugrott, azóta meg ezzel riogatnak az anime utálók mindenkit... -_-"
2015. júl. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez elképzelhető, hogy tényleg nem az miatt ugrott ki(mint ahogy számítógépes játékokat is szeretik okolni minden rosszért), de még mindig nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy ez eset tényleg megtörtént-e. Valami megbízható forrás jó lenne.
2015. júl. 6. 02:02
 5/11 walkingdeadanna válasza:
68%
Én egyszer olyat olvastam hogy a Naruto miatt dugta a fejét a homokba vmi kisgyerek és megfulladt. Szerinten nem az animéket kell okolni ezek miatt hanem a szülőket akik engedik hogy a gyerekük ilyeneket nézzenek, holott még nem tudnak különbséget tenni a között, hogy mi a valós és mi nem.
2015. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


A Narutos sztorit is olvastam valahol. Egyébként ha ilyesmi történik, akkor nyilván nem az anime a hibás vagy a videojáték, hanem annál a gyereknél eleve nem volt valami kerek, mármint szellemileg. Lehet, hogy akármi hatására előjött volna. Én is néztem kiskoromban a Pókembert, mármint a klasszikus mesefilm változatot és nem csináltam semmi badarságot. Egyszerűen a szülők nem figyelnek a gyerekre, nem ülnek le vele beszélgetni. Emlékszem kiskorom óta mindent megbeszéltem a szüleimmel, fordulhattam hozzájuk. Bár nem fordult meg a fejemben, hogy kiugorjak az ablakon, mint Pókember, mert tudtam, hogy az csak mese, ilyesmi nincs a valóságban. Úgy gondolom, hogy ez a szülőt terheli. Egyrészt, mert nem figyelt rá, hogy mit néz a gyerek a TV-ben, másrészt meg azért, mert nem ült le vele megbeszélni, hogy ennek nincs valóságalapja. Harmadrészt azért hibás, mert nem felügyelte, akkor amikor kiugrott.

2015. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anno 2 ilyen DB-s sztorit is hallottam.Ennek nagyjából 15 éve.Ha jól emlékszem mind 2 Japánban volt,az egyik ez a kisfiú,aki állítólag azért ugrott ki,mert biztosra vette,majd a varázsfelhő jönni fog,a másik egy vonatot akart megállítani Kame Hame-val.
2015. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

walkingdeadanna-nak: Igen hallottam róla, de nem kapcsolódik a kérdésemhez.

A 6. válaszolónak: Igen ezzel egyet tudok érteni, de nem ez volt a kérdésem. És én nem valakinek a blogját kértem, hanem egy híroldalt (Pl.: Index, Origo), korabeli tv híradást/újságot erről az esetről.

A 7. válaszolónak: Ennek örülök, hogy van némi több információ az esetről, de erről nem tudsz valami korabeli újságot vagy tv híradást vagy híroldalt mutatni? Mert, hogy csak úgy hallottad valahonnan még nem biztos, hogy megtörtént (és általában a városi legendák történeti is így kezdődnek, hogy „Hallottam valahonnan…”).

Például amit walkingdeadanna említett Narutos esetnél tudjuk, hogy tényleg megtörtént, mert tudjuk, hogy Codey Porter-nek hívják, van kép a gyerekről és a helyszínről is, Seatleben történt 2008-ban és –ami fontos- az Indexen és abcnews-on is írtak róla.

Röviden én ilyenre lennék kíváncsi a „8 éves gyerek kiugrott a tizedikről” esetnél is. És az nem érdekel, hogy tényleg Dragon Ball miatt csinálta-e vagy, hogy ki volt a hibás. Csak szimplán valami konkrétum kéne erről az esetről (pl egy híroldal), amiért a Dragon Ball/anime témában fel szokták hozni egyesek. Mert jelenleg nem tűnik többnek, mint egy városi legendának.

2015. júl. 6. 22:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez az eset még a kilencvenes években történt, egyértelmű, hogy a büdös életben nem fogsz origo, index...stb. híroldalon cikket találni róla. Korabeli újságcikket inkább a könyvtárban kéne keresned, tv adást nemtudom. Az eset nem Magyarországon volt, ezért magyar nyelvű infót csak városi legenda formában találhatsz róla. Ha jól tudom egyébként Amerikában történt.
2015. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem érdemes elolvasni: [link]
2015. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!