Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a boltban nincs valaminek...

Ha a boltban nincs valaminek kint az ára, vagy nem azon az áron adja a bolt, ami ki van írva, hogy szól a törvény, milyen jogokat tudok ilyenkor érvényesíteni?

Figyelt kérdés

Napi szinten megtörténik velünk ez egy boltban már hónapo óta és semmi változás nem történik, állandóan nekem kell bogarászni a blokkot meg figyelni a kint lévő árat, meg a vonalkódokat!

Állandóan szólok vissza kell mennem majd hívják az üzletvezetőt, várnom kell és utána nagy pofagásások után visszakapom a különbözetet.

Ez nekem nagyon kellemetlen, időigényes és fárasztó!


Úgy tudom, hogy ha nem azon az áron adják a dupláját kell nekem kifizetniük, ha meg nincs kint az ára ingyen kell odaadniuk...ez igaz?


Hol találom meg ezeket a törvényeket, mert most már azzal fogok boltba járni!



2015. júl. 8. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs kint ára, akkor általában eladni sem tudja.


Ha nem azon az áron adja mint a legolcsóbb kiírt ár (van hogy kint marad előző ár), akkor ragaszkodhatsz a kiírt legolcsóbb ár fizetéséhez, és azt köteles beütni a pénztárgépbe.


A te esetedben mehetsz panaszkodni a fogyaasztóvédelemhez ha nagyon ráérsz, vagy egyszerűen másik boltban vásárolsz mostantól.


A duplafizetés szerintem csak a nagyáruhúzak belső rendelkezése, de a fogyasztóvédelem honlapján biztos ki lehet deríteni valamit.

2015. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Tecsóban vettünk egyszer kétszer két liter kólát. 100 forinttal többet kellett érte fizetnünk, mint ami ki volt írva.

A vevőszolgálatnál jeleztük, visszaadták a százast, plusz még adtak pár száz forintnyi kupont.

2015. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2xSü ***** válasza:

[link]


1997. évi CLV. törvény, 14.§ (7)

2015. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2xSü ***** válasza:
100%

> Úgy tudom, hogy ha nem azon az áron adják a dupláját kell nekem kifizetniük, ha meg nincs kint az ára ingyen kell odaadniuk...ez igaz?


Ez eléggé városi legendának tűnik. Elég lenne lekaparni az árakat a boltban, és jönne a pénz… Vagy ha nem a vevő, akkor a konkurencia élharcosa.

2015. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eltudják adni az árut azt mondják, hogy menjek oda a pénztárhoz(ezzel is csak az időmet lopják), mert ott is csak várni kell, és van olyan hogy egyfajta termék,de több márka és egyiknek sincs ott volt, hogy 4-5árut kellett odavinnem.....

Egyszerűen nem veszik magukat észre, múltkor Anyu elkérte a panaszkönyvet erre az üzletvezető sírós szemmel azt mondta, hogy ne írjon be, mert kirúgják.....


Másik boltba meg mért én menjek vásárolni,(erre már én is gondoltam),de ha ez van a legközelebb, megint úgy érzem, hogy szinte nekem kell bocsánatot kérni, ha bemegyek....

2015. júl. 8. 21:07
 6/7 A kérdező kommentje:

És azt még elfelejtettem, hogy 6kor nyit reggel a bolt, általában már ott vagyok 5:55kor,(nem egyedül, más dolgozó emberekkel együtt) mert beszaladok 2zsömléért és már megyek is a busszal, az eladó kinyit 6után pár perccel, ha végeztem, kb. 6 óra 6 perc, megyek a kasszához és erre ő akkor hozza ki a kasszát, belép a rendszer túl lassan tölt be és már le is késtem a buszt....

Ez is szabályszerű?Ha én így dolgoznék már rég kirúgtak volna......


Még egy dolog(ugyan az a bolt), az elmúlt 2hétben 3* fordult elő velem, hogy közölte a pénztáros, hogy ő nem tud visszaadni 5Ft-ot.....(Az én munkahelyemen jegyzőkönyvet vesznek fel, ha 5Ft-tal több, vagy kevesebb van a kasszában)

Nem megkérdezte, hogy nem-e baj, vagy valami csak közölte, hogy lóg nekem 5Ft-tal, mire én már a harmadik esetnél: jövőhónapban bejövök egy 100Ft-ért jó?

Szegény annyira buta, hogy meg sem értette, azt mondta jó!


Úgy hogy tanács kellene, nem szeretnék én senkit kirúgatni, de ez tarthatatlan napi szinten...!!!

2015. júl. 8. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy ne írják ki az árat - ha pedig több kiírás van, akkor az alacsonyabb az érvényes.

Ha ezt nem akarják megérteni, akkor fogyasztóvédelem.

2015. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!