Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha veszek boltban egy elektron...

Ha veszek boltban egy elektronikai cikket (pl kávéfőzőt, de bármi lehet) és amikor hazaérek kiderül hogy a másik családtagom is vett egy ugyan olyat, csak még nem szólt róla, akkor még ha rögtön visszaviszem az üzletbe, visszakérhetem a pénzem?

Figyelt kérdés
Erre milyen jogszabály van? Kötelesek visszavenni, ha a készülék hibátlan állapotban van? Ha a pénzem nem kapom vissza, levásárolhatom az összeget vagy milyen lehetőségem van?

2015. márc. 9. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Igen, vissza vagy levásárolhatod
2015. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nagyok adnak vissza lóvét (MM) máshol szerintem csak levásárolhatod
2015. márc. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha nem interneten vásároltad, akkor nem kötelesek visszavenni. Ha még ki sem bontottad akkor azért a legtöbb üzlet vissza veszi.
2015. márc. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
De, kötelesek visszavenni 3 napon belül. Az más kérdés, hogy általában csak levásárolhatod.
2015. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez tévhit, a három napos cseregarancia csak hibás termékre vonatkozik. Egy jó készüléket egyik bolt sem köteles visszavenni három napon belül.
2015. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Akkor karácsony után miért veszik vissza a tökéletes dolgokat? :)
2015. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért veszik vissza, mert ilyen az üzletpolitikájuk. De ettől még nem kötelező. Én nem találtam olyan jogszabályt, ami erre kötelezné a kereskedőt.


[link]


Az Auchan, Tesco, MM pl nem szokott gondot csinálni belőle, és blokk ellenében visszaadják a pénzt.

2015. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha interneten vásároltad meg, még ha személyesen is vetted át, akkor 14 napon (ha jól emlékszem) belül elállhatsz a vásárlástól. (Indoklás nélkül.) Természetesen függ a terméktől is. De egy kávéfőző esetén talán, bár...

Persze mindennek rendben kell lennie, minden tartozékának meg kell lennie. Lehetnek termékek, amiket még használatba sem vehetsz, és nem vonatkozik az "egyedi" termékekre sem, mint például egy fotókönyv.

Ha minden rendben, akkor 30 napon belül kapod vissza a pénzt.

Számítógép alkatrészekre biztosan, a háztartási eszközök a használat miatt véleményesek. A ruhák is kérdések lehetnek, de arra az üzleteknek is van szabályozásuk általában.


Én ugyan nem szoktam sportot űzni ezzel a lehetőséggel, de ahol tehetem, online rendelem meg a terméket.


Ha ott helyben vásárolsz, akkor már más, ott nem feltétlen kötelesek. A karácsony utáni "visszavásárlás" is inkább csak a marketing része, hogy "ők milyen jó fejek". Meg kell kérdezni, szerintem meg fogtok állapodni... :)

Ha személyesen vásárolsz, akkor mindjárt erre a lehetőségre is kérdezz rá.

2015. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a "3 nap" arra vonatkozik, hogy ha hibás a termék, akkor CSERÉT kérhetsz, mert ezen túl, ha lehet, akkor javítják!
2015. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor törvény szerint nem kötelesek visszavenni hibátlan állapotú terméket, de ha olyan a bolt meg kedves az eladó is akkor van rá esély :) Köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 10. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!