Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Attól, hogy valaki deista,...

Attól, hogy valaki deista, még lehet humanista, vagy humanista csak ateista lehet?

Figyelt kérdés

2015. júl. 14. 18:59
 1/4 anonim válasza:
Nem csak ateista lehet humanista.
2015. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy értetlenkedek, de ezt most úgy érted, hogy nem csak ateista lehet humanista, vagyis, hogy lehet humanista deista vagy más vallású is lehet , vagy úgy érted, hogy nem, csak ateista lehet humanista vagyis, hogy csak ateista lehet humanista?
2015. júl. 14. 20:20
 3/4 anonim válasza:

Nem tettem vesszőt szóval úgy értettem hogy deista, tetszőleges vallású ember is lehet humanista.

Egyébként a felvilágosodás korában a római pápák között is volt humanista felfogású. :)

2015. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Brain Storming ***** válasza:
Én - ateistaként és humanistaként - vitatkoztam már olyan elkötelezett kereszténnyel, aki a humanizmust összeegyeztethetetlennek tartotta a humanizmust az istenhittel. Ő a humanizmust úgy értelmezte, hogy az ember a központba isten helyett önmagát helyezi - ezért teljesen tévesnek vélte a humanizmus irányát. Mondjuk ez a fajta elvakult istenhívő felfogás talán ritka, de nem lehetetlen. Van, aki az "emberszeretetben" valami istentelen dolgot lát, de ez már messze a ló túlsó oldala szerintem. Szóval az embertársainkkal való együttérzés, együttműködés, stb. szerintem nem összeegyeztethetetlen egyik istenhittel sem, és inkább jellemfüggő, mint vallott elveké.
2015. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!