Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt hogy érhetem el?

Ezt hogy érhetem el?

Figyelt kérdés

Szoktam fényképezni csak már elég rég csináltam.

Hogy érhetem el , hogy a fényképen amire ráfókuszálok éles legyen a háttér pedig homályos.

Régen tudtam ilyet csinálni, de teljesen elfelejtettem.


2015. júl. 16. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagy blendenyilassal (azaz kis blendeertekkel).
2015. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Makro beállítás van a legtöbb gépen, az jó arra, hogy vagy közeli dologra fókuszál és a háttér homályos vagy a háttérre és a közeli homályos. Ha nem akar a jóra fókuszálni megpróbálhatod, hogy kicsit odébb húzod a gépet, ott élesítesz (amikor jobban benne van az a rész amit élesre akarsz) és utána húzod oda amit ténylegesen fényképezni akarsz. Ha sehogy se akar fókuszálni és profibb géped van, akkor azokon van manuális funkció, amivel "tekergetheted a gép elejét" és avval ugyanúgy beélesítheted. Azt hogy ezek közt a módok közt a te gépeden hol lehet váltogatni nem tudom, mert minden gépen máshol van. Ha nagyon értelmetlen volt megpróbálom leírni picit részletesebben, de remélem segített:)
2015. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyitod a blendét amennyire csak lehet (mélységélesség csökkentése), a záridőt növeled. Nagylátószögűvel nem nagyon lehet kis mélységélességet elérni, normál, de még inkább teleobjektívvel igen.
2015. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a

gyors válaszokat, sokat segítettek :)

2015. júl. 16. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!