Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan növelhetem az IQ-m?

Hogyan növelhetem az IQ-m?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék okosabb lenni. Könnyen tanulni,és azt meg is jegyezni ténylegesen.


[link]


Ezt a tesztet végeztem el. Nem tudom mennyire reprezentatív,de nálam 112-es pontszámot dobott ki a végeredményben. Tudom nem túl magas. Nem magyarázkodom miért ennyire sikerült a teszt.

Szeretnék okosabb lenni. Legalább 20-30 ponttal növelni az IQ pontszámom 2 év alatt,vagyis 20 éves koromig.

Tudtok tanácsot adni?



#okos #IQ #agy #Smart #Mensa HungarIQa #IQ harcos #kvajcsang kéjn
2015. júl. 19. 09:08
 1/8 anonim válasza:

Szerintem meg pont,hogy nagyon jó eredmény a 112.

Nekem kb 109-es van,amire egy másik teszt azt írta,hogy jó eredmény.

2015. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy időre megy a mérés. A következőt lefényképezem,és ha mind megtom oldani,csak hoszabb idő alatt,akk helyben vagyunk. Meg már aludni is kéne. 24 órája fenn vagyok. :-D De azért fényképezek pár példát,és elrakom felkelés utánra.
2015. júl. 19. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Az IQ-tesztekre fel lehet célzottan készülni, (de azzal nem az IQ-dat növeled) és így érhetsz el jobb eredményeket.

A 20-30 pontos ugrás teljesen irreális. Ezek szerint te szeretnél 132-142 IQ-értéket. Akkor már tagja lehetnél a Mensa HungarIQának, ahol a tagság kritériuma az emberiség legfeljebb két százalékára jellemző eredmény elérése. Ezt csak tesztekkel nem lehet elérni. Erre tényleg születni kell.

Az ilyen online-tesztek meg nem hitelesek. Leglábbis a MH nem ismeri el annak.

2015. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Olvastam több helyen,hogy lehet növelni az IQ-t. Tanulással és akarattal. Akarni kell a komplexebb példákat is megoldani,és később már az sem jelent gondot. És ezzel nem csak egy példa lesz könnyebben megoldható idővel,hanem az adott szinten mindegyiket könnyebb lesz megoldani.


Olvastam,hogy egy teszt keretein belül találomra kiválasztottak több általános iskolából tanulókat,és összeállítottak több gimis kezdős osztályt. A tanárok kaptak egyenként egy kezdő osztályt,amiről azt mondták nekik,hogy a legokosabb diákok vannak itt a környékről,és mint a legjobb tanárok őket választották ki,hogy tanítsák ezeket a gyerekeket.

A tanítók elismerésként vették,és egész éven tanítás után is szorgosan,lelkesen dolgoztak a diákokkal,mert tudták,hogy okosakkal megéri,és nem akartak alulteljesíteni. Látni fogják munkájuk gyümölcsét stb. Ami motivációt el tudsz képzelni az elismerés után.

A tanárok és tanárnők minden gyerekkel okosként bántak. Nem alacsonyodtak le,nem szekáltak senkit ezért meg azért.


Egy év elteltével összehívták a tanárokat az éves értékelésre. Ott elmondták nekik,hogy egy egy éves tesztnek voltak a részesei,ahol a diákok találomra voltak kiválasztva,és nem a legokosabbak kerültek hozzájuk.

A tanárok elképedtek,hogy ők úgy tapasztalták,mintha tényleg mind okos lenne stb stb.

Ezt követte az,hogy a tanároknak is elmondták találomra választották őket,és nem eredményeik szerint.

Ezután is meglepődtek.

Utána jött az eredmény közlés.

Az általuk vezetett osztályok 20-25 IQ ponttal (az osztály legutolsója is) gazdagodtak az év elei felméréshez és a velük egy időben végzett évfolyamtársakhoz képest. Az eredmények kitűnőek voltak.


Konklúzió. A tanulók tudván,hogy a legokosabb osztályokba kerültek éreztek némi plusz késztetést a teljesítésre.

A tanárok velük szemben tanúsított bánásmódja,és odaadása is meghozta az eredményét. Egyik gyereket sem nyomták el a hülye vagy titulus kiosztásával,úgyhogy légy csendben.

Mivel az osztály nagy része dolgozik,ezért a többi is kezdi követni a csordát,és csatlakozik a tömeghez. Egészséges versenyszellem alakul ki,ahol egymást segítik a diákok stb.


Ugyanez egy demotivált osztályban,ahol a tanítók sem lelkesek nem érhető el. Ott lesz néhány gyerek,akik képességeik révén kitörnek a többi közül,de nem húznak magukkal mindenkit. Inkább őket húzza vissza vissza a gyengébb bemotivált tömeg azt az elvet követve,hogy a társadalom nagyobb része hatással van a kisebbre. Vonzza a többit.

Könnyebb beállni a sorba,mint saját véleménnyel egyedül kószálni más merre,míg találok valakit,aki olyan mint én,vagy hogyan mondjam. Gondolom érted. Most nemtom jobban megfogalmazni.


A kaja is növelheti és a kipihentség az IQ-t. A sport is jót tesz az agynak,és a levegős osztály,ami folyamatosan szellőztetve van,és nincs túlfűtve. Ez mind mind hozzájárul az agy normális működéséhez.


Persze vannak olyanok is,akik ezek megléte nélkül is teljesítik a menzát,de mások nem annyira okosak és összeszedettek,hogy csuklóból megoldják a teszteket a fentiek nélkül (jobb minőségű kaja az agy szükségletei szerint,pihenés stb stb).


Van valakinek hozzáfűzni valója? Kiegészítenétek gondolataitokkal?

2015. júl. 20. 11:39
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt olvastam,hogy a megfelelő kajálás 10-20 ponttal dob az IQ-n.

Jelenleg sok olyan zabát eszünk figyelmetlenségből,vagy nincs jobbra pénzünk,ami korlátozza az agyműködést. Visszafogja.

Valami tanulmányban olvastam.

2015. júl. 20. 11:47
 6/8 A kérdező kommentje:

Szóval tegnap még lefekvés előtt nyomattam egy tesztet akkor 117-re jött ki. Persze néhány,amit megoldottam a másikban is újra elém került. Azt gyorsan továbbléptem. Vagy csak azt hiszem,hogy megoldottam az elsőben is,és a másodikban ugyanazt rontottam el? :-D


A lényeg,hogy vegyünk alapul egy 112-es IQ-t,mint volt elsőre. Kialvatlan és zavart is voltam. Tuti nem eszek rendesen,szóval az agyam nem kapott elég megfelelő cuccost. Másrészt nem sportolok,így a vérkeringésem sem élénk,ami szintén rontja a teljesítményt. Az orrom is be van dugulva,ami szintén elkábít ebben a melegben. A fejem zsong minden szartól,de inkább emberektől,ami ebben a házban történik,és bacca az agyam.

Szóval kérdem én. Mennyire pontos ez a 112 IQ pont eredmény,ha a teszt tekinthető pontos eredménynek? Mivel szellemi képességeimnek nem éppen vagyok teljesen birtokában azért érdekel. Lehet ha nem változtatok az életvitelemen,de kialszom magam,és összpontosítok egy kellemesen hűs,és csendes nyugodt napon,akkor már elérem a 20 ponttal magasabb eredményt.


Egy kérdésem lenne még. Mitől függ,hogy az agyam gyorsan gondolkodik,vagy lassan? Mitől lesz gyorsan működő,vagy lassan működő?


Mert lehet valaki megoldja a példákat 1 perc alatt,de van egy másik,aki úgy szintén megoldja csak több idő alatt.

A harmadik viszont mindegy mennyi idő van neki,de nem tudja megoldani a feladatokat.


Akkor itt az intelligenciapontjainak magasabb mivolta miatt old gyorsabban feladatot az első,mint a második,vagy simán ugyanolyan okosak,csak az egyik gyorsabb aggyal rendelkezik a másik meg lassabbal?

2015. júl. 20. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
20-30 ponttal? Lehetetlen. Nyilván lehet növelni, hiszen az IQ-teszt gyakorlatilag a logikai képességre (is) megy rá, azon meg lehet javítani, de nem ennyit. A párommal mindketten voltunk a Mensa rendes tesztjén, ami olyan 2 órás és azt hivatásos pszichológusok értékelték ki. Az én eredményem 132, a páromé 136 lett, bár ez nem lényeges.
2015. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is pont akkora értéket értem el, mint Te.

Nem tudom, mennyire hiteles, nem is érdekel különösebben, szórakozásnak jó volt. Viszont elmondanék pár dolgot, remélem, nem sértődsz meg, építő jellegű kritikának szánom. 27 éves nő vagyok, és amikor annyi idős voltam, mint Te én is hozzád hasonló túlbuzgó kis „okosmócsing” voltam, azaz nagyon szerettem volna mindig okosabb lenni, fejlődni. Ez jó, ha megfelelő ez a vágy a fejlődésre. Nálad itt nem erről van szó. Tele vagy aggódással és kétellyel. Inkább magadban tegyél rendet, az IQ-d teljesen rendben van. Az IQ annyit jelent, hogy mennyire tudsz megoldani dolgokat, mennyire tudsz logikusan gondolkodni, következtetni. Jó dolog ez, de messze nem ettől függ az életed minősége. Emberekkel való bánásmód, hogyan viselkedjünk különböző helyzetekben, szituációkban, milyen az önmarketingünk, ezek sokkal fontosabbak. Vagy ebédfőzés, barkácsolás, az élet élvezete, hogy tudsz e örülni akár egy virág látványának, vagy egy tál finom ételnek, szintén. Ne érts félre,a magas IQ egyáltalán nem zárja ki ezeket, sőt, ha az előbb említett dolgokhoz is van érzéke valakinek, akkor IQ-val megspékelve még akár többet is kihozhat mindenből.


De lehet egy asztalosnak 110es IQ-ja , attól még csinálhat gyönyörű bútorokat, hogy csodájára járnak, és egy óvónő a maga 118(!)-as IQ-jával is képes lehet olyan otthont, olyan meleg légkört teremteni, úgy összetartani a családot, hogy csak na. Még mielőtt az asztalosok és az óvónők felhördülnek (mellesleg a 110 és a 118 is teljesen jó, sőt nagyon jó érték!!!), apukámról és anyukámról írtam, akik szintén kitöltötték a tesztet. Hogy én se maradjak ki: a 112-es IQ-mmal három nyelvvizsgát és egy diplomát tudhatok magaménak, jelenleg nyelvtanárként és fordítóként dolgozom. Lehetne akár 140es IQ-m is, ha nem tanulok rendesen, és vagyok következetes, ezekből semmi se lenne. A magas IQ csak egy lehetőség. Ahogy a tehetség is bármihez.


Még az is eszembe jut, hogy Csernus mondta, minél okosabb valaki, annál könnyebben vágja át magát. Tehát keres önigazolást, mentségeket, kifogásokat, stb. Nem különösebben kedvelem Csernus stílusát, de a gondolatain érdemes elmélázni.


Idéznék Tőled:

„Tuti nem eszek rendesen,szóval az agyam nem kapott elég megfelelő cuccost.( …..)A fejem zsong minden szartól,de inkább emberektől,ami ebben a házban történik,és bacca az agyam.”

cuccos, szar és bacca… ilyesmikről beszéltem a társasági IQ és az emberekkel való közlés módja fontosságáról. Hidd el nem menő, és attól, hogy rengetegen így beszélnek, még nem mentség a használatukra. Amilyen az ember beszéde, megnyilvánulásai, olyan maga az ember is.


Végül:

„Szóval kérdem én. Mennyire pontos ez a 112 IQ pont eredmény,ha a teszt tekinthető pontos eredménynek? Mivel szellemi képességeimnek nem éppen vagyok teljesen birtokában azért érdekel. Lehet ha nem változtatok az életvitelemen,de kialszom magam,és összpontosítok egy kellemesen hűs,és csendes nyugodt napon,akkor már elérem a 20 ponttal magasabb eredményt. „

Maximum pár ponttal érhetsz el magasabbat. Egyébként abszurd ez az egész. Élj az életben. Ott sem minden kellemesen hűs, csendes, nyugodt napon fog zajlani. És leszel éhes, leszel fáradt még épp eleget máskor is. Étkezz egészségesen, persze,mozogj, aludj rendesen. Hozd ki magadból a legjobbat, tedd meg ami tőled telik. De egy szilvafa mindenhol szilvafa lesz, legfeljebb valahol csenevész lesz és gyümölcsöket se hoz, másutt meg kivirágzik. De cseresznyét teremni nem fog. És fordítva is igaz ez.


Azt hiszem ennyit akartam. Még egyszer mondom, ne vedd sértésnek, hanem építő jellegű kritikának. Ha elgondolkodsz rajta, jó, ha nem, úgy is jó. Az életed, a Te személyes életed úgyis igazolni fogja, milyen ember vagy. Nem a sorsodban, hanem a jellemedben, és ez által az életeddel való elégedettségeddel.

Azért írtam ennyit, mert ahogy olvastalak, ahogy írtam is, kicsit magamra emlékeztettél, a 10 évvel ezelőtti önmagamra. Így kicsit magamnak is írtam ezt. Bár tudtam volna azt, amit most tudok! Sok felesleges körtől mentett volna meg magam. De végül ezeknek a köröknek is köszönhetem, hogy most elégedett vagyok (úgy általában). Bár azt is hozzáteszem, én tanulni mindig csak a saját hibámból tanultam, még akkor is, mikor tudtam mások hasonló hibáiról. És ez azért van, mert miután hibázol, a hiba már a sajátod, megéled, tanulsz belőle.


Kívánok neked mindenből épp eleget az életben!

2015. aug. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!