Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindenki azt mondja, Magyarors...

Mindenki azt mondja, Magyarországon szegényen és rosszul élnek az emberek. Akkor én miért nem látok semmi ilyesmit?

Figyelt kérdés
Nem politikus vagyok aki magát akarja védeni.. egyszerűen én úgy látom, Magyarországon az emberek 90%-ának van pénze, hogy mindig megvegye amit akar. Az egyetlen nagyon szegény ember, akit ismerek, az én vagyok. Én eddig senkit nem ismertem, aki olyan lett volna mint én, hogy egy ruhát nem tud megvenni vagy nem tud elmenni nyaralni, mert egyszerűen hónap végén már enni is alig tud venni, sőt hónap folyamán is. CSAK azt látom, hogy "itt voltam nyaralni" "oda megyek nyaralni" "ilyen márkás ruhám van, olyan márkás ruhám van", minden egyes embernél akit valaha láttam vagy ismertem. Most a két végletet, a hajléktalanokat meg a kastélyban élőket nem beleszámítva, az ÖSSZES embernek mindene megvan, amit akar. Az iskolában sem voltak soha szegény gyerekek, emlékszek (csak én). Akkor meg mit panaszkodik mindenki, hogy milyen sz@r Magyarország? Nem értem. Köztetek van olyan aki ennyire szegény???? Nem is emlékszek, mikor vettem utoljára új ruhát. Mások sz@ros levetett ruháit kell hordanom, míg mások halomra veszik az új ruhákat meg tengerparti nyaralás meg anyám tyúkja.
2015. júl. 19. 11:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ruhákra visszatérve, nem is kell, hogy márkás legyen, mert egy famernadrág ötezernél kezdődik. Kinek van arra pénze? kérdezem én mindig, de az a helyzet, hogy mindenkinek, rajtam kívül. Nekem 5ezer Ft fél heti kaja.
2015. júl. 19. 11:04
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdés attól függ, hogy az ország melyik részén élsz.
2015. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy minden részé
2015. júl. 19. 12:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocs, hamarabb elküldte.. Az a helyzet, hogy mindegyik, vagyis több részén is éltem már. Keleten, nyugaton és Pesten is. Mindenhol ezt láttam. Pesten főleg. Oké, ott sok a hajléktalan is, de mint mondtam, a két szélsőséget most nem veszem számításba. Az átlagemberekre gondolok.
2015. júl. 19. 12:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyedül északon és délen nem jártam még, de nem hinném hogy olyan sok a különbség. Keleten a legkevesebb a munka, de az embereknek még ott is megvan az a színvonal, az amire már azt lehet mondani, hogy jól élnek.
2015. júl. 19. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Hét? Esetleg vak vagy? Nézz már körül az utcán, ember! Ne azt nézd, hogy a fészbúkon mindenki tölti fel a menő képeit! Rengeteg ember van, akinek még okostelefonja sincs. Aki a turkálóból tud csak ruhát vásárolni, aki örül, ha akad vajaskenyér reggelire a csapvíz mellé, aki héten egyszer tud meleg vízben zuhanyozni, aki nem is álmodik atrról, hogy valaha autója legyen mert még a jogosítványba való fényképre sem lenne pénze...


Nem tudom, melyik országban, melyik párhuzamos univerzumban élsz, de ahol én éltem, ott bizony volt szegénység bőven.


Nem a párthíradót kéne nézni, nem a pártpropagandának kéne hinni, mert ott mindig kék az ég és zöld a fű.

2017. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én azóta már külföldön élek szóval nem túlzottan zaklat fel :D Egyébként se 7 nem vagyok (6 se), se vak, és tisztában vagyok vele (mint írtam is, hogy IGEN, LÁTOM A HAJLÉKTALANOKAT), hogy nem mindenki sz@rja a pénzt, de ha már CSAK az én ismerőseim közül MINDENKI jólétben él, az már jelent valamit. Pedig egy szutykos kis putri faluból származom, és ott is ugyanezt láttam.
2017. máj. 22. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!