Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy hozzátartozó Olaszorszá...

Ha egy hozzátartozó Olaszországban halt meg, ottani, bejelentett munkaviszonya volt, olasz TB-t is fizetett rendesen, akkor a TB előbb a hűtés, majd a hamvasztás költségeit állja vagy nem?

Figyelt kérdés

#haláleset külföldön #olasz TB
2015. júl. 19. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem állja. Ezt mindig az elhunyt örököseinek, hozzátartozóinak kell rendezni.
2015. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megkaptam a privat üzenetedet. Igen, biztos. (tapasztalat) Az ottani TB nem állja a hamvasztást és a vele járó szállítási költségeket. (még Magyarországon sem állja) Ellenben szinte mindenki köt biztosítást, és ha jó biztosítási összeget fizetett akkor a biztosító fedezi a költségeket.
2015. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! Jelen helyzetben jövő héten megyünk ki a hamvakért, de most kaptunk egy olyan információt, hogy ott a hamvasztás 3-4 ezer euró. Ez az ár is valós? 1200000 Ft-ot mégis ki tud előteremteni?
2015. júl. 19. 13:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Volt biztosítása az elhunytnak? Általában mindenki köt. A biztosító majd fizet valamennyit. Az árat nem tudom, de egy biztos. Nem olcsó.
2015. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A boncolást se fizeti az ottani TB? Egyébként volt ottani biztosítása.
2015. júl. 19. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:
A boncolást nem kel fizetni. Ha volt biztosítása akkor a biztosító fizet majd. Ennek járjatok utána.
2015. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
javítva: kell
2015. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocsi. úgy értem, hogy a boncolást nem kell fizetni
2015. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, itt a temetés, mint olyan, egészen más, mint Magyarországon.


Általában nincs boncolás, a temetés nagyon gyakran a halál másnapján van, akkor is, ha hamvasztanak.


A szertartás a hamvasztás előtt van, mielőtt a testet a hamvasztó kályhába teszik.

(Tudom, ez nagyon morbid, de tényleg.)


Nem tudom, mikor halt meg az illető, volt-e biztosítása, családja, hozzátartozója itt Olaszországban.

Nem tudom, hogy halt meg.


Amit tudok, hogy a temetkező vállalatok tényleg horribilis összegeket kérnek el.


Érdemes, minél előbb hamvasztatni, hogy a hűtést, tárolást ne kelljen fizetni.


Érdemes nagyon gyorsan keresni egy olyan temetkezési vállalatot, ahol kedvezményes a temetés, főleg, hogy ti sírhelyet és ceremóniát nem is akartok (Onoranze e Pombe Funebri - és a helység neve, ahol elhunyt)


Azt tudom, hogy Milánóban van egy cég, ami kedvezményesen vállalja a temetést, illetve a hamvasztást (cremazione)

[link]


A költségek miatt tényleg jó minél előbb lépni, felvenni a kapcsolatot egy megbízható vállalattal, vagy egy olyan jogi képviselővel, aki eljár a nevetekben.


Remélem, volt biztosítása, bár az idő, amíg az fizet.


Remélem, segítettem.

2015. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Az előző vagyok:


a fenti oldalon megtalálod egy hamvasztásos temetés költségét.


Azt írja, hogy

ez egy hamvasztásos temetés csomag Milánóban - ha a provinciában van, akkor 250 euróval több -,ami teljesen egyszerűen és felesleges gondolkodás nélkül mindent tartalmaz, amiben benne van az urna (és ha jól értem) az ÁFA. Mindez a legolcsóbb a jelenlegi piacon.


Ami nincs benne, az az dokumentumokra, engedélyekre kellő okmány bélyeg (marca da bollo)ára. Ez nem tudom mennyi. De szerintem, ha ehhez nem kötelező a hozzátartozó személyes megjelenése és megbízzátok a céget, ezt is elintézi, főleg, hogy nem kértek a hamvasztáshoz külsőségeket.

Valamint nincs benne az árban a temetői költség, de ez benneteket nem érint.


Mindenképpen beszélni kell a helyileg legolcsóbb céggel, hogy kezdjék el az előkészületeket.

2015. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!