Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » BKK ellenőr elkérheti az...

BKK ellenőr elkérheti az irataimat?

Figyelt kérdés

BKK ellenőr elkérheti az irataimat,hogy ha esetleg megbüntetne?

Tegnap(07.19-én)meg akartak büntetni,mert hogy lejárt a bérletem...(aznap meg érvényes volt) megfogtak,eltépték,majd meg akartak büntetni. Köteles vagyok nékik átadni az irataimat?



2015. júl. 20. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ha nekik nem adod, akkor hívhat rendőrt intézkedés miatt. A rendőrnek már köteles vagy odaadni, igaz ő egyből nem adhatja át az adataidat a BKK-nak, de ennek is megvan a maga menete, hogy miképpen kapja meg a rendőrtől az adataidat.


Legközelebb ha nem akarod oda adni az irataidat, mond azt, hogy

"sajnálom, nincs nálam semmi írat,de készséggel megadom a nevem, címem."

Innentől kezdve mondhatsz bármit (engem régen talán 3x kaptak el, és akkor a régi iskolám címét adtam meg ami valós cím, és egy utálatos volt osztálytársam nevét. )

2015. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gond csak az, hogy szinte mindenki ezt az "otthon felejtettem az irataimat" jelenetet adja elő, az ellenőrök ezt már nem veszik be.
2015. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A BKK ellenőr nem kérhet iratot, he hívhat rendőrt vagy közterest.

Viszont ha az aznap még érvényes bérletedet ők eltépték(!) akkor keríthettél (volna) ott helyben tanukat, és te is hívhatsz rájuk rendőrt, mert hivatukkal visszaélve jogtalanul jártak el.

2015. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!