Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy BKV járművön egy...

Ha egy BKV járművön egy ellenőr jegyemet/bérletemet kéri, és elkezdem keresni jegyemet/bérletemet (még nem vettem elő) és éppen a villamos megáll a megállóban és le kell szállnom, leszállok, és a BKV peronról is lelépek, akkor továbbra is elkérheti?

Figyelt kérdés
(Nem akarok lógni csak kíváncsi vagyok) :)
2011. júl. 12. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg nem, de ezt az ellenőrök nem tudják :) Na kíváncsi vagyok, hogy hány ellenőr fog most itt frankó válaszokat adni :)
2011. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem igen, hiszen szemtanúja volt, hogy a járművön utaztál, és ha tegyük fel nincs se jegy se bérlet akkor, megbüntethet, rendőrt hívhat stb és akkor jön be a : te kinek hinnél-verzió
2011. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19:52-es vgayok, de nem jegyellenőr, sőt nem is pesti :D
2011. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én még a peronon is elhajtanám, csak a járművön, illetve metrónál a vonalig kérheti a jegyet. Régebben volt valami h*lye akciójuk, hogy lezárták a peronokat, és csak jeggyel engedtek be, de én megkérdőjelezném ennek a jogi hátterét.
2011. júl. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Van jogi háttere, és az ellenőr tanusítja, hogy te fenn voltál. Erre is megvan a jogi hátterük. Fel nem tartóztathat, de rendőrt hívhat rád.


Az egyetlen, amiért nem igazoltathat, az az, ha csak álltál a peronon. Azt szabad. Ha a járművön utazol, igazolnod kell, hogy jogilag megtehetted, ugyanis azzal, hogy utaztál rajta, elfogadod a BKV szabályzatát. Amiben benne van az, hogy csak jeggyel/bérlettel utazhatsz :)

2011. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

A peron, 4-6-snál a körütőn lévő foscsík, amin állsz, az a bkv tulajdona így ott azt zár el, amit akar. Ragasztani sem lehet oda plakátot meg ilyenek, egyből leszedik.


Amúgymeg az ellenőr hozzád sem érhet, félhivatalos személy és mellé még hülye és büdös. Ha van vele közterületes az igazoltathat, meg fel is tarthat. Bár utóbbit nem értem hogyan is képzelték. Egy közteres sem műveltebb, jogilag nem informáltabb, így szerintem hozzám se érjen. Meg ha őt ütöd meg, akkor olyan mintha rendőrt ütnél, ami abszurd. Na mindegy, bocsi, h eltértem:D

2011. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Fel nem tartóztathat, de rendőrt hívhat rád. "


És a rendőrrel mit ér, nem várom meg, te is egyetértesz, hogy nem tartóztathat fel.

Igazoltatási joga nincs, nem hivatalos személy.

Idézem a BKV utazási szabályzatát:

"aki a jegyváltást és a pótdíjfizetést megtagadja, az az utazásból kizárható"

Megkérhet, hogy szálljak le, azt meg megteszem.

2011. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de van olyan passzus is valahol, hogy az utazásból való kizárás nem mentesít a pótdíj fizetése alól.
2011. júl. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te a rendõrt nem vagy köteles megvárni!!

Én bérlettel utazom, de pl a metrónál simán keresztül megyek az "eĺenõrfal"-on, ugy hogy elõsem vettem. Csak köszönök egyet aztán ennyi ;)

2011. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs, végigolvastam.

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy nincs joga igazoltatni /azért járnak mostanában 50 közcsősszel/, nem akadályozhat a mozgásodban, nem érhet hozzád.

A metron ugye azért nem enged le a vagyonőr, mert "a személy- és vagyonőr jogosult az objektum területére történő jogosulatlan belépést megakadályozni", nincs jegyed, vagy bérleted, kint maradsz, de az őr sem érhet hozzád./van kollégám, aki metronál dolgozik/

2011. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!