Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha szoftverfejlesztő állásra...

Ha szoftverfejlesztő állásra jelentkeznék, akkor fokozatosan adják a munkát vagy egyből bedobnak a mély vízbe?

Figyelt kérdés

Pl. ha sosem tudtam C nyelven programozni, akkor először megtanítják és csak azután engednek programozni vagy azonnal konkrét nyelveken kell kódolni?

Egyébként általában milyen elvárások vannak ezen a területen? Elsősorban az írjon akinek van tapasztalata e téren!



2015. júl. 21. 03:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában világosan leírják az álláshirdetésben, hogy mik az elvárások. Ha náluk C-ben kell programozni, akkor leírják, hogy elvárás a C programozási nyelv magas szintű ismerete. Olyan nincs, hogy úgy vesznek fel valakit, hogy nem ért ahhoz, amivel dolgoznia kell.

Egyébként meg munkahelyfüggő, hogy mennyire pátyolgatják az új munkaerőt. Van, ahol gondosan ügyelnek rád, hogy hozzászokj az ottani szokásokhoz, munkafolyamatokhoz, de van, ahol kiadják a munkát, oszt' csináld.

2015. júl. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy ott tudod megtanulni az adott nyelvet. Mert a legtöbb egyetemi végzős különben sosem kapna állást. Ezeket gyakorlati, junior képzésnek is szokták hívni. Ehhez magát a programozást ismerni kell. Kell tudni, mi az a szemafor, milyen adatstruktúrák léteznek, kell ismerni néhány algoritmust, alapszinten az adatbázist, jó ha érted mi az az oop.

Én is így kezdtem. Alacsony fizú, sok munka, sok gyakorlat. Aztán 1-1.5 év múlva kaptam kezdő fizut majd egy év múlva akartam normál fizut, mert addigra elég jó lettem, de nem adtak, tovább álltam. És ha a fizu után akarok menni évente, 2 évente váltanom kell. Különben sosem lesz lakásom se gyerekem.

2015. júl. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen nyelven tudsz programozni?
2015. júl. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!