Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a pakkafa? igazi faként...

Mi az a pakkafa? igazi faként is lehet ültetni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 21. 16:09
 1/3 Bendegúz9 válasza:
Egy Herbertz bicska markolatával kapcsolatban keresgéltem a neten és az eredeti német oldalon paliszander fa markolat megnevezést találtam. Erre a névre megkaptam a rózsafa kifejezést. Ezután egy magyar oldalon egy majdnem ugyanolyan bicska leírásánál ugyanazt a markolatot pakkafa markolatként írták le. Amúgy a pakkafa kifejezésre semmit sem találtam. Ezekből úgy gondolom, hogy a pakkafának nevezett "fa" talán a paliszander, vagy rózsafa lesz. Ezekről van leírás a Wikipédián. Üdv: Bendegúz9
2016. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Chyba válasza:

Engem is izgatott ez a kérdés (nem azért mert ültetni szeretnék), mert érdekelt, hogy mire számítsak késvásárláskor.


Egy külföldi fórumon találtam egy lehetséges választ, ahol egy késkészítő válaszolta meg ugyanezt a kérdést. Ő ilyesmit írt:


A Pakkawood (pakkafa) lényegében hasonló, mint a polywood. Vagyis nem igazi fa, hanem egy mesterséges anyag. Feldolgozásában teljesen hasonló, mint egy keményfafajta, ellenben tulajdonságaiban jobban megfelel a célnak, pl. azzal, hogy nem abszorbeál vizet, azaz nyugodtan ázhat a mosogatóban anélkül, hogy a nyélnek baja lenne.

Alapvetően dicsérte az anyagot.

Engem ezzel meggyőzött és vásároltam olyan kést, aminek pakkafa betétes nyele van.

2018. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egy [link] honlapon ezt találtam válaszul:

"Hogyan készül a pakkafa?

A fát nagyon vékony rétegekre hasítják, a rétegek közé speciális műgyantát kennek, majd az így rétegezett anyagot nagy nyomáson addig préselik, amíg a műgyanta kötés meg nem szilárdul. Préselés közben a műgyanta beleszívódik a fa rétegekbe és azt is tökéletesen telíti.

A végeredmény a pakkafa, melynek felhasználási köre igen elterjedt különböző kések, szerszámok nyelének, konyhai, vagy fürdőszobai eszközöknek, tehát minden olyan helyen, ahol a fának lenne helye, de az a környezeti behatásokat nem viselné jól."

2022. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!