Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelenthet az, hogy háromsz...

Mit jelenthet az, hogy háromszor, szinte egymás után megálmodtam ugyanazt?

Figyelt kérdés
Àltalában amit álmodok az valóra válik...a vilàgvégét álmodtam meg pont ugyanúgy..pàr nap telt el.

2015. júl. 22. 17:50
 1/8 belapus ***** válasza:
A főkategória jó, az alkategóriát nem találtad el.
2015. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem zavar, hogy nem az volt a kérdès? Istenem..ha segíteni nem tudsz akkor legalább ne írj kommentet!
2015. júl. 22. 18:15
 3/8 2xSü ***** válasza:

> De nem zavar, hogy nem az volt a kérdès?


Nem. Ez a reakció volt. Egy kérdésre nem feltétlenül a válasz az egyetlen reakció. Az első válaszoló az Humor kategóriára célzott egyébként.


> Àltalában amit álmodok az valóra válik


Vagy legalábbis ezt gondolod. Az ember ha ezt elhiszi, akkor próbálja is meglátni. Lehet vannak álmaid, amik nem váltak valóra, de mivel nem váltak valóra, így gyorsan el is felejted őket, még akkor is, ha ezek vannak többségben. Aztán az is kérdés, hogy mi az, ami valóra vált. Pl. ha azt álmodod, hogy egyes lesz a dolgozatod, akkor az azért eléggé borítékolható, ha amúgy nem tanultál, sőt álmodban elő is jöhet az ettől való – jogos – félelem. Az agy éjszaka dolgozza fel az információkat, sokszor olyan dolgokat is képes összerakni, olyan következtetéseket is képes levonni, ami lehet, hogy tudatosan nem is fogalmazódik meg.


Mindenesetre ha hiszel ebben, célszerű naplót vezetni az álmaidról, rögtön még reggel leírni, hogy pontosan mit álmodtál. Aztán hosszútávon, pár év után jobban lehet látni, hogy hány álmod vált valóra, és ebből hány olyan, ami amúgy triviális, logikus, elvileg tudhattad előre a dolgok ilyentén történő alakulását.


Ugye javarészt azért vagyunk szkeptikusak ilyen téren – és ezért ajánlotta az első válaszoló a humor kategóriát –, mert megbízható módon a világon még senki nem tudta igazolni, hogy az álmai szignifikáns módon jobban beigazolódnak, mint egy random kontrollcsoporté.


> a vilàgvégét álmodtam meg pont ugyanúgy


A következtetésed tehát, hogy jön a világvége. És? Meg tudod előzni? Nem. Akkor még úgy is felesleges lenne rágódni rajta, ha amúgy biztos lenne. De nem biztos, sőt inkább biztos, hogy nem. Ebben az esetben meg végképp nem érdemes rágódni rajta.

2015. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e valami jelentősége..de bebizonyítottad, hogy én vagy elmebeteg. Kösz.
2015. júl. 22. 20:54
 5/8 2xSü ***** válasza:

> de bebizonyítottad, hogy én vagy elmebeteg


Ezt nem tudom hol olvastad ki a soraim között. Az emberi emlékezés, értékelés szubjektív. Nem benned, hanem mindenkiben, bennem sem különben. Pont ezért jó, ha olyan vélekedésed van a világról, ami nem szokványos, akkor objektív módon vizsgálódni. Van, aki abban hisz, hogy az álmai majdnem mindig valóra válnak. Valaki abban hisz, hogy az ima segített neki. Van, aki abban hisz, hogy a hatos sokkal többször pörög ki a rulettkeréken, mint a többi szám. Van, aki abban hisz, hogy régebben sokkal több hó esett. Van, aki abban, hogy régen sokkal kevesebb hó esett. Van, aki abban hisz, hogy gyorsabban kigyógyul a náthából, ha Mozartot hallgat. Vagy ezért van az, hogy ha öt ember írja le ugyanazt a balesetet, akkor hat különböző, egymásnak ellentmondó beszámoló fog születni, és mindenki meg van győződve arról, hogy ő jól emlékszik vissza.


Mondok egy saját felfedezést. Anno írtam blogot kb. másfél évig. Öt évvel az utolsó sorok leírása után valahogy a kezembe kerültek a lementett szövegfájlok, nekiálltam olvasgatni. A meglepő az volt, hogy kb. hat évvel ezelőtt írtam egy olyan dologról, ami nekem amúgy friss gondolatnak, új felismerésnek tűnt. Egy másik sztori, hogy beszélgettünk nemrégiben úgy 10-15 évvel ezelőtt történt dolgokról. Nekem volt egy adott eseményről egy emlékem. A többiek egybehangzó véleménye szerint viszont a dolog nem teljesen úgy történt meg, ahogy én visszaemlékszem rá, és ezt nem is sikerült teljesen megemésztenem, de valószínű, hogy nekik van igazuk.


Az emberi emlékezés, a különböző dolgok értékelése nem pontos és eléggé szubjektív. A világképünket hajlamosak mindenféle hitek, vágyak, félelmek átszínezni. Ha ez szerinted elmebetegség, akkor rossz hírem van, mert ezek alapján minden ember elmebeteg.


Viszont amit írtál, az valóban nem egy elfogadott dolog, bár sokan állítják azt, hogy az álmaikban valami valós dolgot élnek át – akár a jövő megjósolása, akár jelenidőben más helyen lenni, vagy akár történelmi múltban történt, pl. előző életben átélt dolgok felidézése –, de akárhányszor objektív mércével vizsgálták a dolgot, kiderült, hogy ez korántsem így van. Ilyen esetben – szerintem – teljesen jogos, ha az ember megáll a kijelentésednél, és szkeptikusan fogadja azt. Ezért ajánlottam, hogy esetleg te is vesd papírra az álmaidat, utólag egy átfogóbb, pontosabb, objektívebben értékelhető képet fogsz kapni.

2015. júl. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, itt két dolog lehet:

- az igazság érdekel?

Akkor csináld azt, amit 2xSü javasolt.

- szeretnéd magad kiválasztottnak érezni?

Akkor menj át az ezotériára.

Egyet ne csinálj: ne kezdj el nekünk itt hisztizni.

2015. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Niki Adri: Én szerintem még nem volt olyan ember, aki nem álmodott volna világvégét... na de mitől is van ez? Nos, lássuk: 2012-ben is amikor mondták hogy világvége lesz, közben lósz@r se lett vajon mitől jöttek ezek az álmok? Na mitől? HÁT ATTÓL, HOGY SOKAT FOGLALKOZOL VELE VAGY SOKAT HALLASZ RÓLA, ÉS BEBESZÉLED MAGADNAK HOGY TÉNYLEG LESZ... ne aggódj, ez szerintem tipikus emberi dolog, hogy bebeszélsz magadnak ilyeneket, és ne értsd félre: azért írtam nagy betűvel az előző mondatot, mert az a lényeg az egészben. És azt nem tudhatod, hogy minden álmod valóra vált-e, mert átlagosan esténként 4x is álmodsz, csak ezt te nem jegyzed meg mind.... ne aggódj a világvége miatt, már 500x mondták hogy közeleg, már az 1. évszázadban is volt világvége, aztán semmi nem lett! Valószínű, hogy ebből se lesz semmi!
2015. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem hisztizek és nem akarok megváltani a világot :-) köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 23. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!