Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagy olvasó vagyok és én is...

Nagy olvasó vagyok és én is szeretnék írni egy saját regényt, de 14 évesen nem nagyon van esélyem. Vagy? Kell hozzá valamilyen, , kiképzés" vagy diploma?

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem tanítják - tehetség kell hozzá, semmi más.


Ha van fantáziád, kifejezőkszséged, akkor ugorj neki, aztán majd kiderül, mi sül ki belőle.

2015. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amíg ezt meg kell kérdezned, addig nem vagy felkészülve az írásra.
2015. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az eddigiekkel.

Rendre lepontoznak az ilyen válaszért, de vannak hivatások, amelyről pontosan tudni lehet, hogy aki itt kérdezősködik felőle, annak soha nem lesz köze hozzá.


Ahhoz, hogy írj, semmi nem kell. Kiadóban dolgozom, s ment át a kezemen számtalan olvashatatlan borzalom. El sem adtak belőle egyetlen könyvet sem, de a szerző kifizetett minket és a nyomdát.


Ha nem ilyen babérokra vágysz, akkor egy rövid idézet Shaw-tól:

Az írógép a legcsodálatosabb találmány a világon. Ha az ember megfelelő sorrendben üti le a billentyűket, Nobel-díjat kaphat érte.


Tehát csak erre kell ügyelned. A sorrendre.

2015. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehetség kell csak hozzá és némileg nagy szókincs, valamint fantázia. Semmi más! :)

Meg persze olyan hely, ahol nyugisan és békésen tudsz írni (nincsenek zajok, amik bezavarnak, nem zavarnak meg az írásba a szüleid stb...).

És ez nem a kortól függ, hanem attól, hogy van e hozzá tehetséged, valamint hogy miért írod a regényt. Ha esetleg azért mert pénzt akarsz belőle keresni és azt akarod, hogy híres író legyél, akkor esélytelen a jó könyv létrejövetele (szerintem legalábbis).

A könyvet ne azért írd, mert meg akarsz belőle gazdagodni, meg hírnevet akarsz. Hanem mert szereted csinálni, szórakoztatni akarod az olvasót, valamint meg szeretnéd osztani a világgal azokat a történeteket (legyen az talán 1-2 oldalas, vagy akár 1000) amik a te agyadban, a fantáziádban születtek meg és a te kezed által láttak napvilágot.

Én személy szerint azért írok, mert szórakoztatni akarom az embereket, szeretném megosztani a világgal gondolataimat, de elsősorban azért mert IMÁDOK írni.

Ha esetleg belekezdesz az írásba, akkor olyan "íróeszközt" válassz, ami passzol a regényedhez.

Ezalatt értem a számítógépet, tollat, ceruzát, írógépet stb...

Én jelenleg írógépen írok ( mivel angol, ezért nincs rajta se ékezet, de még felkiáltó jel sem... :D) de a végleges verziót számítógépen írom meg.

Ha mégis belekezdenél, akkor sok sikert a regényedhez. :)

2015. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!