Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az étel miért nem melegszik...

Tóthmargit kérdése:

Az étel miért nem melegszik meg csak a tányér a mikróban?

Figyelt kérdés
2015. júl. 23. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A tányér két ok miatt melegedhet:

1. nem használható mikróban

2. az ételtől


Mivel az ételed nem melegszik, a tányér valószínűleg nem alkalmas mikrózásra.


Az étel hideg maradhat, ha túl nagy tömegű, alacsony fokozaton van a cucc, esetleg az összetétele olyan, ami nem reagál a mikrohullámokra. Ilyent nem tudok ugyan mondani, de egyéb lehetőséget sem.


Miből áll a kaja, milyen állagú és mennyiségű.

Tányért írsz, így esetedben nem áll, de nekem van olyan fedővel ellátott edényem, amelyben órák alatt sem melegszik meg az étel, ha az üvegfedő rajta van.

2015. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sima fehér jénai tányér! A mikro pár hónapos. Lehet, hogy kevés időre teszem?? 1-2 perc nem elég egy tányér leves melegítésére?
2015. júl. 23. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Az üveg mikrózható, az nem melegszik fel csak az ételtől.

Milyen watt teljesítményen van? Nincs minimumra állítva? Próbáld nagyobb teljesítményre állítani, vagy hosszabb időre. Én a magam készülékével a kávéhoz a vizet (egy dupla) is 2-3 percig mikrózom 800 watton. Levesnek ennyi kevés lehet.

2015. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok nagy szakértője a mikrónak, de régebben láttam egy műsort róluk, amiből annyi maradt meg bennem, hogy a mikrohullámú sütő a vízmolekulákat melegíti fel, így minél több a víz egy ételben, annál tovább tart felmelegíteni. Így a leves tovább tart, mint plö a krumpli.

2015. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínűleg hosszabb időre kell tennem (700 W).
2015. nov. 25. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!