Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jehova tanúi, ti valóban nem...

Jehova tanúi, ti valóban nem vagytok képesek Jézust elfogadni? Vagy legalább egy picit tisztelni? Az imáitokban valóban nem fér bele ha más nem is legalább annyi. HOGY, KÖSZÖNÖM HOGY MEGHALTÁL ÉRTEM A KERESZTEN.!?

Figyelt kérdés

én nem értelek titeket,hisz nagyon kedves normális és rendes emberek vagytok. sok dologban helyes a vallásotok,de van benne egy pár elfogathatatlan baromság is.


ezzel nem szeretnélek titeket meg bántani,sem a vallásotokat.

ezért ha bármi is sértő a kérdésemben előre is bocsánatot kérek érte.

szándékosan soha nem bántanék meg senkit sem. sem a vallását amiben hisz.



2015. júl. 11. 10:06
1 2
 1/15 anonim válasza:

Hagyd őket...a kérdéseddel csak alátámasztod azt, amiben előszeretettel hisznek, hogy azért üldözi őket a világ, mert Jézust követik....

Hagyd őket. Vakok, kiknek szükségük van az élő Istenhez való megtérésre. Inkább imádkozni kell értük, hogy a szívük lásson és lássák a láthatatlant. Ha itt mindenféle kérdéssel bombázza őket az ember, azzal nem segít nekik. Támadásnak, provokálásnak értelmezik, ezért még jobban odaszánják magukat démonok szolgálatára.

Nem nagyon értik ezt a Jézus témát

2015. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 2xSü ***** válasza:
21%

Te meg nem fogadod el Rámát, Krisnát, meg Visnu többi megtestesülését, nem mondasz neki köszönetet, hogy megtestesülésével segít helyreállítani az igazságot a földön.


Ez egy más vallás, más hittételekkel. Tudod a világon sokféle vallás létezik. Némelyiknek azonosak a gyökerei, mégsem fogadják el a másik hittételeit. Pl. az iszlám, a zsidó vallás és a kereszténység is közös gyökerekkel rendelkezik, mégis mást tart igaznak. A zsidó vallás, vagy az iszlám szerint Jézus maximum csak egy próféta volt, maximum csak egy Isten szavát közvetítőt, de ember. A Jehova Tanúi úgy látszik valami hasonlót vallanak – amennyire tudom –, szerintük Jézus nem Istennel egylényegű, hanem csak teremtménye Istennek. A kereszténység vallásából bizonyos részleteket átvettek, bizonyos részleteket elutasítanak, bizonyos részleteket máshogy értelmeznek. Ezért tekinthető külön vallási irányzatnak.


Ezen az alapon minden vallás hittételein fel lehetnél háborodva. De biztos, hogy ez a hit valódi lényege? Meg akkor már miért egy olyan vallási irányzatot firtatsz, ami még relatíve közel áll a kereszténységhez? Miért nem mondjuk az iszlámot vagy a hinduizmust firtatod?

2015. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Tudod 2-s nálam jobban szerintem senki nem tagadta az egy Isten hitet. Tróger ember voltam az egszer biztos. Oszt Isten elhívott és hallottam az Ő hangját. Nem én kerestem meg Őt, hanem Ő engem. Hát mit csináljak ezzel....neki adtam az életemet. Az ember addig okoskodik meg hisz különböző dolgokban míg az élő Isten meg nem érinti.

Elme számára ez felfgohatatlan...tudom. Ezért nem is tudom ezt elmagyarázni...

2015. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A zsidó vallás, vagy az iszlám szerint Jézus maximum csak egy próféta volt.


igen tudok róla,szegények azóta is várják a megváltót.

mert nem látták az igazságot mely kibökte a szemüket.


Ezen az alapon minden vallás hittételein fel lehetnél háborodva.


nem vagyok fel háborodva.csak kíváncsi hogy valóban semmi tiszteletet nem tanúsítanak Jézus iránt?.


Meg akkor már miért egy olyan vallási irányzatot firtatsz, ami még relatíve közel áll a kereszténységhez? Miért nem mondjuk az iszlámot vagy a hinduizmust firtatod?.


mert az a vallás nem érdekel.

mért? mert semmi köze a kereszténységhez.

elemben a Jehova tanúi hasonló sőt rézben majdnem egyezik a kereszténységgel.

és ráadásul tisztelet tudóak és nagyon rendes emberek.



Az ember addig okoskodik meg hisz különböző dolgokban míg az élő Isten meg nem érinti.

Elme számára ez felfgohatatlan...tudom. Ezért nem is tudom ezt elmagyarázni...


tudod nekem nem is kel magyarázkodnod,mert teljes mértékben értelek.

mért? mert engem is isten kereset meg.

amiért öröké hálás leszek neki.

2015. júl. 11. 19:19
 5/15 anonim válasza:
Én ezt a kettesenk írtam, nem neked kérdező
2015. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen tudom
2015. júl. 11. 19:27
 7/15 anonim válasza:

Én nem tudom kérdező, h ki ismeri meg az Istent és ki nem. Ki az Övé, ki nem az Övé. Valaki egész életében keresi Őt de soha nem találja meg, valaki emg nem keresi és belebotlik. Azintúl, hogy szeretem az Úrat. Ő egy hatamas misztérium a azámomra. Én nem tudtam volna nem megtérni, olyan hatalmas és erős módon hívott. Ez felveti a szabad akarat kérdését. Tudod , h miért imádkozom évek óta??? HOgy megértsem mi az a szabad akarat. Hol kezdődik....Nekem nem volt szabad akaratom, mert kiszemelt engem és olyan erős volt a hívása, hogy a menny rámszállt.

De végtelenül hálás vagyok neki mindennnap. Az Ő jelenlétében eltörpül a teológia, az okoskodáa, az Istneről való értekezés ott érvényét veszti.

2015. júl. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

mi az a szabad akarat.?


isten azért adta hogy legyen saját döntésünk is.

saját akaratunk, hogy mi magunk is dönthessünk jó és rossz között.

hogy legyen választási lehetőségünk.

mert isten nem kényszerrel szeretné elérni hogy szeressük őt.

hanem hogy mi szabad akaratunkból,és szívből fogadjuk el őt és szeresük.

hogy miért?

mert isten embereket akart,és nem pedig bábokat.

mikor téged meg kereset,akkor is meg volt a szabad akaratod.

vagyis volt választási lehetőséged,hogy akár nemet mondj.

de meg hallottad az ő szavait,felismerted az ő hatalmasságát,és a szeretetét.

meg láttad az ő igaz útját melyre lehetőséget adott neked hogy azon járj.

az egyetlen igaz és boldog úton.

mert te nem voltál vak sem süket.

és isten látta ezt benned.látta azt hogy nem vagy elveszésre ítélve.

vagy is megmenthető vagy,még ha ehhez rád kel szabadítani a megyeieket is.


hogy feltud fogni ilt ismerni isten útját.

és miután megérteted,aztán legyen a döntésed, hogy isten vagy a sátán.

ez a szabad akarat.

2015. júl. 11. 21:11
 9/15 anonim válasza:

Aranyos vagy, amit írtél, de ez a hivatalos pulpitus mögött lévő teológia.

"Könyörülök, akin könyörülök, kegyelmeek, akinek kegyelmezek"

Nem mindenkié a hit és nem mindenkié a Krisztus. Ez van, na ezt nem lehet megérteni.

Isten válaszottt engem. Ha akartam volna se tudtam volna nemet mondani. Nem volt szabad akaratom dönteni, mert Ő ezt eldöntötte helyettem...de Hála neki.

Na de hagyjuk. A kinyilatkoztatott dolgok a mieink. a titkok az Úréi...

A szabad akarat is egy ilyen titok

2015. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 2xSü ***** válasza:
57%

A szabad akarat kérdése eléggé problémás ilyen szempontból.


Ha Isten szabad akaratot abban az embernek, hogy higgyen-e avagy sem, akkor az, hogy valaki nem hisz Istenben, az nem lehet bűn, hiszen ez az Isteni terv része, Isten maga adta meg a lehetőséget az embernek, hogy gondolhassa azt, hogy Isten nem létezik. Ha Isten azt szeretné, hogy mindenki fogadja el a létezését, akkor minden ember azt gondolná, hogy Isten létezik, hiszen Isten mindenható, megtehetné, hogy minden emberben elülteti ezt a gondolatot. Figyelem, itt Isten létezéséről illetve nem létezéséről van szó. Arról nincs szó, hogy közömbös vagyok-e a dologgal szembe, vagy hálás, szeretem-e Istent. Pl. Barack Obama létezésében is hiszek, de nem szeretem őt, nem vagyok neki hálás.


> mert isten embereket akart,és nem pedig bábokat.


A bábok ugye mindenben engedelmeskednek Isten akaratának. Bár mondjuk Lucifernél azért ez megkérdőjeleződni látszik. Tehát olyan lényeket akart, akik alkalmasint szembe mennek az ő akaratának, szándékának. Tehát Istennek boldognak kell lennie azért, hogy sokan nem hisznek benne, hiszen ez volt a célja. Meg amúgy Isten miért akarna embereket? Mire jó neki az, hogy vannak emberek, akik szeretik? Miért van erre rászorulva? Ha nincs rászorulva, csak úgy poénból, miért ne alapon teremtette a világot, meg benne az embert, akkor gondolom az is marginális kérdés a számára, hogy ki mit csinál, mit gondol, miben hisz, mitől szenved, stb…


> és miután megérteted,aztán legyen a döntésed, hogy isten vagy a sátán.


Aki ateista, az ugyanúgy nem hisz a Sátán létezésében, mint Isten létezésében. Mondjuk ahogy én látom a hívők semmivel sem jobb, vagy rosszabb emberek úgy általában, mint az ateisták, tehát a hit önmagában semmilyen módon nem determinálja az erkölcsösséget.


Most nem akarok senkit sem megingatni a hitében, nem ez a célom, de ha már így összejöttetek hívők, érdekelne, hogy ti hogy látjátok azt, amit fentebb leírtam. Mert elég logikus az, amit leírtam.

2015. júl. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!