Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek van némi érzékem...

Szerintetek van némi érzékem az íráshoz? Itt a blogom: egysraceletebol. Blog.hu/

Figyelt kérdés
Szabadidőmben egy ideje írok, főleg sztorizgatok, életemben megtörtént eseteket írok le. Hosszútávon szeretnék majd novellát, regényt írni. Nem rég elkezdtem blogot írni. Még laikus vagyok benne, még gyerekcipőben jár nálam a blogírás, sok mindent nem tudok még róla.
2015. júl. 27. 14:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Túl dokumentarista, amit írsz. Nem elég érdekes, magávalragadó.


A stílusod is még tizenéves, helyenként - felnőtt fejjel - kissé nevetséges. Példa: "Hazafele elfogyott F. Petinek az alkoholos italja." Ilyet, hogy alkoholos ital, nem mond senki. Tele van ilyenekkel a szöveged.


A helyesírás nagyjából oké, bár van benne pár elütés, kimaradt betű - ezeket könnyen ki leht küszöbölni, ha feltöltés előtt átfuttatsz rajta egy helyesírásellenőrzést.


Ami nekem leginkább zavaró, az a nem túl nagy szókincs (látszik, még fiatal vagy) illetve a rengeteg szóismétlés (sőt mondatismétlés!). Itt egy példa: "A kettes busz végett már Győrben és Mosonmagyaróváron meg kellett állni hányni. Szóval még ki se értünk Magyarországról, már kétszer meg kellett állni hányni a kettes busz végett."


Ezen azonban tudsz csiszolni, csak oda kell rá figyelni.

2015. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!