Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lhehet ez a régi eszköz?

Mi lhehet ez a régi eszköz?

Figyelt kérdés
egy régi eszközrőé szeretnék kérdezni.. egyszerűen nem tudom mi az... sajnos nem tudok képet linkelni róla, de azért megpróbálom leírni, hogy néz ki. az eszköz kb fél méter hossszú, nem túl széles... egy gerenda aminek a 2 végén van egy-egy fogónak vagy vminek kialakitutt juk. a közebén van egy kerek vas szerű kör, amiből vas szögeg állnak ki.. már kaptam egy tippet, hogy lenszaggató (a len egy növény,amiből régen a szövetet csinálták) de nem találtam ezen a néven róla képet. valaki tudja hogy ez mi lehet? sürgősen kéne!!

#furcsa #eszköz #mi ez? sürgős
2015. júl. 29. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Gereben néven keresd. Len és kender gerebenezésére is használták. A növény rostjait lazították fel vele, hogy az értékes szálak elváljanak a kérgétől.
2015. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2015. júl. 31. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!