Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elhanyagolható eszköz az...

Elhanyagolható eszköz az optikai meghajtó mostanság?

Figyelt kérdés
Teljesen új gépet vásárolok, de megakadt a szemem a 7 ezer forintos USB meghajtón.. A mostani gépben van optikai meghajtó, de az "old-school" féle, beépített, ami már van vagy 7 éves. Szerintetek elég lenne az? Nem akarom kockáztatni mondju egy 13-14 ezer forintos játék DVD lemezének beszorulását/széttörését.

2015. jún. 26. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Most miből gondolod azt, hogy egy usb-s jobb? Egyáltalán miért usb-s meghajtót akarsz?? Egyszerűen nem is értelek..


A régi meghajtód abban az esetben teljesen jó, ha rá tudod dugni az alaplapodra.

Ergó: ha csak sata csatoló van az alaplapodon és neked ide-s (pata) csatlakozós a dvd íród, akkor vagy veszel átalakítót vagy kidobod a gépből, mert nem tudod rádugni.


Ebben az esetben is veszel 4500Ft-ért egy beépíthetőt és kész. Mit akarsz a 7ezer forintos usb-s csodával? Hordozni akarod? Vagy nincs a laptopodban és egyúttal ahhoz is használni szeretnéd?

2015. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dehogy, nem akarom hordozni, de letisztultabb a formája neki, mint azoknak a batári beépíthetős, 500-600 grammos meghajtóknak.
2015. jún. 26. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

+3000Ft mert más a formája?

(Ez olyan "női logika". Olyan, mint telefont szín alapján választani... :))

Egyébként megvan az előnye. Nem egy külső eszközöd van, amit ide-oda kell pakolgatni, porosodik, stb... hanem be van építve a számára egyébként is fenntartott helyre! Ráadásul mechanikailag sem egy összezsúfolt valami. Még az is lehet, hogy tartósabb lesz.

2015. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Deee... nem ragad be a lemez? Olyan ódivatúnak tűnnek azok a DVD olvasók
2015. jún. 26. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Édes istenem... miért ragadna be? különben mindegyiken van egy apró lyuk amibe ha bedugsz egy kihajlított gépkapcsot akkor még kikapcsolt állapotban is ki tudod nyitni a tálcát. (végső esetben)

Ez mondjuk usb-snél nem tudom mennyire jellemző. Ott hamarabb "beragad", pl menet közbe véletlenül kirántod a kábelt.


Attól hogy kisebb, nem jobb!

2015. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

egyébként vicces. azért, mert már korábban is létezett, ezért rossznak hiszed! :D (mondjuk elárulom, az usb-s változatot sem tegnap találták fel!)


ha pedig tudnád, hogy a műholdakba sokszor 10 éves technológiákat építenek bele, akkor tv-t sem néznél? :D

minél régebbi valami annál megbízhatóbb (nincsenek gyermekbetegségei és ami volt már rég kijavították)


szóval nem bántásból, de tényleg nem értelek :)

2015. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azért megértem a kérdezőt.


Ha lett volna pénzem,én is inkább vettem volna USB-s meghajtót,úgyis évente 1x használom max,akkor meg minek rondítsa a szép gépház előlapját,meg szenvedjek a kábelei elvezetésével is.

2015. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Trevor. ***** válasza:
Igen.
2015. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!