Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kereszténység szerint az...

Kingab772 kérdése:

A kereszténység szerint az anime bűn?

Figyelt kérdés

Már kicsi korom óta keresztény vagyok, de megtetszett egy anime név szerint one piece, de nem tudom, hogy bűn e vagy nem.

az ismertetője itt van.

[link]



2015. aug. 4. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Remélem kamu kérdés, különben rettenetesen ostoba és tudatlan vagy, ez pedig bűn.
2015. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
A kereszténység szerint körülbelül minden 2. dolog bűn, valószínűleg azzal is bűnt követtél el hogy ide kiírtad a kérdést.
2015. aug. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Igen, mert az anime okkult, ugyanis nem létező és sokszor túlvilági/fantasy elemeket tartalmaz. Meg ahogy látom a linkedben halálfej is van ott az meg pláne, hogy bűn!

Egyébként minden tiniknek szóló könyvben/filmben van bűn.

Tudod, mit? Ne is legyél tini! Nőj fel hamar és legyél egy komoly kis aktakukac...

2015. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Pontosan milyen szempontból lenne bűn az anime szerinted?
2015. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
#4 Bálványimádat, meg hasonlók sok animére ráhúzhatóak lennének.
2015. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
a kereszténység szerint minden bűn. jobb ha leülsz a sarokba és imádkozol életed végéig, akkor biztos nem fogsz bűnözni. de a gondolataiddal is vigyázz, mert 99%-ban bűnösek azok is.
2015. aug. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Igen, az! Gondolom a neten nézed meg, nem? Szerzői jogokat sértesz ezzel, ami a kereszténység szerint bűn! Meg kéne venned! Nincs magyarul? Tanulj meg külföldiül! Nincs pénzed? Dolgozz!
2015. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

A 10 parancsolatban nincs bent, nem bűn, de a bűn fogalamát félreértelmezted, a kereszténységnek ezek a parancsolatai (10 parancsolat).

Az más kérdés, hogy amit a fent említett kolléga mondott, hogy rajongoi fordítás lopásnak számít-e azt nem tudom, mivel hogy ez legális, vagy nem azt nem tudom, de ha engedik (a tulajdonos, az anyavállalat) engedi azt hogy ingyenesen lefordítsák akkor nem számít lopásnak, mivel belegondolva valamilyen szinten reklámozzák a kiadót, pl. Sony, stb...

De megint lehetne vitatkozni azon is ha nem legális akkor sem te "loptad" az animét, hanem a fordító/k..


Az hogy az anime tartalmában milyen elemek találhatóak, azok nem egyeznek a valósággal, aminek köze nincs a bűnhöz..

2015. aug. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Igen, bűn, mert okult izmus háttere van.

Egyébként én is keresztény vagyok és a sok hülye válaszolóra meg ne is hallgass akik azt mondják hogy húzódj be a sarokba és életed végéig imádkozz!

Hát, kedves eddigi válaszolók, felvilágosítalak titeket hogy a keresztények is emberek és ugyanúgy ők is szórakoznak, stb. És ezeket az általánosításokat meg lécci hanyagoljátok, miszerint minden hívő szürke kisegér, stb.

köszi.

2015. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Miért lenne bűn???

Ne aggódj nem az, ha az lenne, akkor a miséken ahova járok a pap mindig előadná ezt a szöveget, mert a mi papunk, (nem mondom meg a városunk nevét, mert a végén még felkeresnek és lecsuknak)hát nem a legnormálisabb, most küldték elvonóra, úgyhogy hála ISTENNEK normális papunk lesz!?.

2015. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!