Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kötelezőkön kívül Ti mit...

A kötelezőkön kívül Ti mit szoktatok kivinni a lesvadászatra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ilyenekre : spektív, fényképező, termoszban tea, étel.

2015. aug. 8. 10:12
 1/3 anonim válasza:

Kötelezőkön kívül?

Czifferszky és Széchenyi műveit, bár lesre én a kötelezők közül is csak a Tüskevárat meg a Vukot ajánlom...

Viccet félretéve: Azoknak, amiket leírtál, már jó része "extra".

Én speciel a következőket szoktam vinni:

Puska, Lőszer, keresőtávcső, víz, zsebkendő, takaró, nagyobb edény, kés, fűrész

A takaró azért fontos, mert az idő nagyon hamar megváltozhat (ezért fontos a réteges öltözködés is!).

A nagyobb edény és a kés a vad feltöréséhez és szállításához fontos. A fűrész jól jön a szegycsont átvágásánál, a legtöbb vadászkésen és bicskán emiatt van is csontfűrész.

Emiatt szokás vizet vinni, mert amellett, hogy a szomjat ez oltja a legjobban, még a feltörés utáni kézmosásra is használható (mondjuk télen én is szoktam termoszos teát vinni).

A zsebkendő nem csak rendeltetés szerű használatára, de kisebb darabokra tépve a szélirány megállapítására is alkalmas.

Mindemellett azt ajánlom, inkább otthon egyél. Nem szokás (legalább is felénk) étel vinni lesvadászatra. Egy otthoni, kiadós étkezésnek reggelig is elégnek kéne lenni. Emellett az étel ki és becsomagolásával, evéssel stb. csak felesleges zajt okozhatsz, nem tartom előnyösnek.

2015. aug. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. aug. 14. 22:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Duke Nukem-et! Szitává lövi a disznókat, neki egyébként személyes rossz tapasztalata van velük. Néha még vicces beszólásokkal is szórakoztat pl: Így készül a szalonna!
2015. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!