Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem segíteni egy...

Tudnátok nekem segíteni egy kérdésben légyszíves? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Szóval inkább kezdeném úgy a kérdésemet , hogy : az mégis mit jelent nálunk emberek közt , hogyha néha olyanokat mondunk egymásnak , hogy ne legyél ilyen ! Szóval akkor mégis az ember honnan tudja , hogy milyen legyen hogyha valahol állandóan valaki mindig megmondja neki , hogy ne legyél ilyen vagy ne legyél olyan - ahogy anno egy rap zenében is hallottam , hogy ne engedd , hogy megmondják hogy kivagy - jó viszont lehet részben van benne valami , hogy ne engedjük , hogy megmondják , hogy kik legyünk meg minden de lehet , hogy meg másik részben is igaz , hogy meg mondják , hogy ilyen meg olyan ne legyél inkább legyél ilyen vagy / olyan szóval azért értitek mégis , hogy itt mire célzok meg ma mondjuk pl.: az is eszembe jutott , hogy azért is mondják , mert talán még neveltetnének bennünket (?) vagy mindig valahogy más útra terelnek , hogy számunkra jobb legyen azért is , hogy könnyebben menjen a sorsunk a sorunk meg hogy a társadalomba is be fogadjanak. Meg az is eszembe jutott , hogy talán ilyenkor az ember valahol részben elvesztené önmagát ? Vagy pedig önmaga marad és csak dolgokon változtat saját magában úgy , hogy közben részben valahol mégis ön maga maradjon vagy legyen. Mert emlékszem mikor nekem is megmondták , hogy ne legyek olyan mint ez az ember mert akkor anno azt láttam bennem hogy feladom a dolgokat és ahogy nekem mondta te az a fajta ember vagy aki feladja a dolgokat ezen még tudsz változtatni beszéld meg magaddal a dolgokat és állítsál fel egy mércét. Szóval nekem erről valaki bővebben tudna mesélni vagy beszélni , hogy mégis az ember most önmaga marad részben vagy egészében mikor azt mondják neki , hogy ilyen meg olyan ne legyél és csak egy két dolgon változtat a hozzá állásán a dolgokban meg másokon? 20 éves srác vagyok és gondoltam azért kiírom ezt a kérdést hátha azért tudna nekem valami ebbe segíteni és talán vagy lehet , hogy még "időbe" is lennék vele az viszont magam is tudom , hogy az ember a dolgokon bármikor tudna változtatni csak rajta áll a dolog. előre is köszönöm szépen a válaszokat .
2015. aug. 8. 12:01
 1/2 A kérdező kommentje:
azt még elfelejtettem oda írni , hogy mivan olyankor hogyha néha néhol az érzéseink is diktálnak , hogy most inkább úgy vagyok vele hogy nem szeretnék más lenni szóval azért valaki segítsen nekem előre is kösz
2015. aug. 8. 12:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak társadalmi és vannak személyes elvárások.

Nem lehet és ne is akarj mindenkinek megfelelni.

Gyerekkorában az embernek, elsősorban a szülei, ovi, iskola elvárásainak kell megfelelni, vannak törvények és szabályok. Ezek mind-mind alakítják-formálják az egyéniséget és ez életünk végéig így van. De mindenkinek van egy alap egyénisége, persze ez is formálódik folyamatosan, a szerzett, tanult tapasztalatokkal. Tehát soha ne akarj mások elvárásaink, kényszerből megfelelni, csak ameddig neked is jó. Például van egy hülye szokásod, ami a szerelmedet zavarja, ha szereted, erről simán lemondasz a kedvéért. De ha van egy kedves hobbid, pl. gyűjtesz valamit, csak azét, mert valakinek nem tetszik, pont letojod, mert semmi köze hozzá. Nem árt, ha valakinek, mindenről van egy határozott véleménye, ez is hozzátatozik az egyéniséghez. Lehetsz kedves, megértő, de akár zsémbes, mogorva is. Rajtad állnak a dolgok, választási lehetőség mindig van. Sok sikert az élethez! :)

2015. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!