Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Au pair Ázsiában?

Au pair Ázsiában?

Figyelt kérdés

Jelenleg Angliában au pairkedek, de ezt követően szeretnék Ázsiában, elsősorban Japánban au pairkedni.

Alapszinten beszélem a japán és kínai nyelvet is.

Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Vagy tudtok esetleg, olyan ügynökséget, aki Japánba közvetít?



2015. aug. 15. 11:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm az eddigi válaszokat, továbbra is várom nagy nagy szeretettel a hozzászólásokat :)
2015. aug. 17. 21:37
 12/16 anonim ***** válasza:

Munkavállalásnak minősül, ha pénzkeresési tevékenységet folytatsz. Tehát ha pénzt adnak neked azért, hogy vigyázol a gyerekre, akkor az munka. És ha kiderül a hatóságok számára is, akkor sayonara :P Persze ha okosban megoldjátok a családdal, akkor nincs baj, csak ne hangoztasd majd úton-útfélen, hogy fizetnek a szolgáltatásaidért :)


Önkéntes munkához én ezt tudom javasolni, én is így töltöttem kint egy hónapot:

[link]

2015. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Au pair fogalma: "Az au pair olyan személy, fiú vagy lány, külföldi vendéglakó, aki a családdal él, nem kap fizetést, csak zsebpénzt, viszont teljes ellátásban részesül."

Tehát amit te kapsz pénzt, az az ország minimálbérénél alacsonyabb, így nem kell leadózni sem, ezért hívják zsebpénznek, és nem pedig fizetésnek, ezért alkalmaznak külföldön gyakran au pairt, mert emiatt a család olcsón megússza a dolgot, de neked is jó, mert ingyen nyelvet tanulsz, világot látsz... tehát ezért nem minősül munkavállalásnak, ez hivatalosan/törvényileg így van szabályozva (Ausztráliában, USAban,... sőt még Kínában!!is)


Köszi, a linket, hasznosnak tűnik. :) Ha gondolod itt megoszthatnád a tapasztalatodat (nagyon örülnék neki), hátha nem csak nekem, de másnak is hasznos lehet :)

2015. aug. 17. 22:34
 14/16 anonim ***** válasza:

Én anno 2 éve (lassan 3) csóró magyar egyetemistaként költséghatékony megoldást kerestem egy Japánba való kiruccanáshoz. Egyik csoporttársam ajánlotta a WWOOF-ot, előtte ő is azzal volt kint.

Szóval megnéztem én is az oldalt, és próbáltam keresni olyan családot, akik Tokió közelében vannak (ott lakott a lány, aki miatt ki akartam menni Japánba :D).

Mivel ezek leginkább "farmok", a fővárosban viszonylag kevés van belőlük, akkoriban konkrétan 1 volt :P

Felvettem velük a kapcsolatot, mondtam, hogy japánul tanulok, meg tudok angolul is, úgyhogy nyelvi akadályok nem nagyon lesznek. Egy hónapot szándékoztam kint tölteni (többre nem futotta, mert ugye a repjegy, közlekedés, városnézés, stb az mind önköltséges). Mondták, hogy 1 hét próbaidő van, aztán ha úgy látják, hogy jól dolgozom, akkor maradhatok tovább is. Ennek fényében úgy kalkuláltam, hogy maradjon pénzem valami olcsó szállodára, ha esetleg 1 hét után kidobnának :D

Minden részletet nem akarok leírni, mert holnap estig se végeznék, úgyhogy a repülőutat meg egyebeket képzelje hozzá, aki akarja :P

Szóval megérkeztem a családhoz, gyors bemutatkozás, kaptam ebédet, megmutatták, hogy hol fogok lakni (egy kis melléképületben, 3 centi vastag falakkal). Ugyanazon a napon jött még egy hongkongi lány is, úgyhogy ketten voltunk "közmunkások" :P Ebéd után egyből be is fogtak minket, a lány a család éttermében mosogatott, én meg tűzifát hasogattam az udvaron. (Ugye ezek alapból biogazdálkodások, de télen nem nagyon lehet kertészkedni, fűteni viszont kellett valamivel.) Délután fél 5 körül megnyertük a család kutyáját egy sétáltatás erejéig :) Utána szabad foglalkozás, majd 6-7 körül (nem emlékszem már pontosan) vacsora. A vacsorát általában a háziak főzték, egyszer-egyszer kellett nekünk készíteni valami hazai jellegzetességet.

A következő napokban kialakult az ütemterv: délelőtt 10-kor kezdés, déltől egyig ebédszünet, fél 4 körül teaszünet, 5-kor végeztünk. Reggelente be kellett gyújtanom a tüzet az étterem kandallójában, utána szinte egész nap favágás, néha kiegészítve kenyérsütéssel és mosogatással (ha nagyon zsúfolt volt az étterem). Nap végén kutyasétáltatás.

A szállás azért megér néhány keresetlen szót: mint már említettem, vékony falak, kandalló nem volt (a tűzifával a saját lakásukat fűtötték meg az éttermet), a "meleget" egy elektromos, gőzölős fűtőtest szolgáltatta, de úgy, hogy 20 centire tőle leolvadt a lábamról a szőr, fél méterre kellemes meleg volt, 1 méterre pedig már az ég világon semmit nem lehetett érezni belőle. Így aztán nem is kapcsoltam be sűrűn. Aminek az lett a következménye, hogy a második nap reggelén konkrétan mínusz 1 fok volt a szobában :P De a többi nap se volt sokkal melegebb (sőt, az utcán melegebb volt, mert oda legalább sütött a nap :D). Tehát, ha mész, ne télen menj :P

Egy hét után jött még két tajvani srác (és engem nem dobtak ki, úgyhogy valószínűleg nem csináltam olyan rosszul a dolgomat), akkor már hárman vágtuk a fát, illetve többször lettem konyhaszolgálatos én is.

Heti két nap szabadnapom volt, illetve az esték nagy részét is házon kívül töltöttem (a már említett japán lánnyal :)).

Összességében jó volt, felejthetetlen élmény, de mégis azt javaslom, hogy aki bírja anyagiakkal, az inkább aludjon fűtött helyen :D Illetve szabadidőből is több van, ha turistaként megy ki az ember.


Dióhéjban ennyi, ha van valami kérdés, arra szívesen válaszolok :)

2015. aug. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi a beszámolót. :)

Biztos felejthetetlen élmény volt, de nekem annyira nem jött meg a kedvem :D Ez tényleg csak a munkáról, illetve a családról szól, vagyis hogy nekik jó legyen és figyelembe se veszik a ti "kényelmeteket","kívánságaitokat".

Nekem úgy jött le az írásodból, hogy a család részéről ez, olyan "dolgozz és ne panaszkodj, örülj, hogy itt lehetsz Japánban".

De azért hátha valakinek megjött a kedve :) Még egyszer köszi, hogy leírtad :)

2015. aug. 22. 22:41
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem, igazából nagyon kedvesek voltak :) Kaptam szuvenírt is mielőtt hazamentem, meg egy nagy ölelést amikor elköszöntünk egymástól (ez igencsak meglepett :P). Szóval a szállás hőmérsékletén kívül nem igazán tudok rosszat mondani, bármennyire is erre lett kihegyezve a beszámolóm :)

De aki megteheti, az mégis inkább kulturálódni menjen ki Japánba, ne fát vágni :D

2015. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!