Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az élező géppel hogyan tudom...

Papi64 kérdése:

Az élező géppel hogyan tudom a fűrészlánc fog éle alatti hajlatot köszörülni, amit kör átmérőjű reszelővel szoktak reszelni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 21. 17:40
 1/10 dirtboy ***** válasza:

alapból amit adnak a géphez olyan alakúra van felszabályozva a kő,tehát ha lenyomod akkor mindenhol ahol csak kell megélezi

ha neked már nem olyan akkor biztos elkopott,másik kő kell

2015. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, még nincsen meg az élező gép és a lánc is új, csak érdekelt volna az élezés technikája, mert nem akartam reszelgetni, hanem csak géppel élezni, ha majd kopik a lánc foga.
2015. aug. 22. 09:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Azok az élezőgépek, amik nem rendelkeznek "felső vágás szög" beállítással gyárilag úgy vannak beállítva, hogy például az Oregon 1.1mm, 3/8" 52 szemes fűrészlánc élezésére is használhatók?
2015. aug. 23. 19:56
 4/10 dirtboy ***** válasza:

ez remek kérdés,nem tudom,nem olyan sokat éleztem én ilyen köszörűvel de mikor éleztem a láncokat mind 1,6mm-es 3,8ados volt.

kisebb láncokkal sosem volt dolgom,nem dolgozok olyan láncfűrésszel amin nem 1,6-es 3,8ados lánc van szóval nem tudom használható e hozzá ugyan az a köszörű kő vagy nekik más szabályozású kő kell.

2015. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én most nem a köszörűkőre értettem a kérdést, hanem a gép dőlésszögére ami az olcsóbb gépeknél fix és csak az élező szöget lehet állítani , ami ugye általában 30 fok, de a felső élezési szög a különböző láncoknál 50-60 fok.Drágább gépet, ahol még ezt a szöget is lehet állítani, nem tudok venni.
2015. aug. 24. 06:42
 6/10 dirtboy ***** válasza:
ja,amivel én dolgoztam azon sem lehet azt állítani,hogy aztán mennyibe fáj egy olyan amin lehet nem tudom,kézi reszelővel ha megtanulsz akkor nem lesz ilyen gondod.
2015. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, 30000-nél kezdődnek az árak és ezekkel már tényleg precízen lehet élezni. A kézi reszeléssel nem volna baj, de mindenhol azt olvasom, hogy csak egy párszor ajánlatos ezt alkalmazni és a végén így is, úgy is géppel kell megéleztetni, és ezt akartam egyből megoldani, mivel errefelé ahol élek komplikált éleztetni!
2015. aug. 25. 07:22
 8/10 A kérdező kommentje:
Utána néztem egyébként a dolognak, hátha a jövőben valakinek tudok segíteni ezzel és azt tudtam meg az egyik ilyen élezőgép forgalmazójától, hogy ezek az olcsóbb gépeknek a fejük, 60 fokban vannak fixül beállítva. Nagyon el lehet rontani azt a láncot, amit nem erre a szögű felső élezésre gyártottak!
2015. aug. 26. 02:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Kézi élezésnél konkrétan milyen méretű kör reszelővel kell élezni a fentebb említett fűrészláncot? Mert néztem több táblázatot erről és mást ír az egyik és mást ír a másik, hogy 4mm-es és 4.5mm -es reszelővel,de hát gondolom, hogy nem mindegy, mert lehet, hogy simán el lehet rontani a fogak élét, ha nem megfelelő a reszelő mérete!
2015. szept. 27. 10:37
 10/10 homo ludensz ***** válasza:
Elhordtam éleztetni,no nem messzire csak a másik utcába. Az embernek kint a cégtábla meg szerződve van valamelyik nagy ismert fűrészgép gyártóval. Elballagtam 4 láccal 4x500forint. Egy lánc nála is 4000-nél indul. Láncolajat is nála szoktam venni,de egyszer látom hogy egy 4mm-es átmérőjű kör alakú reszelőre felfűzve ott a segédeszköz gyári kivitel és eladó. Megvettem tavaly ősszel és azóta csak 4mm-es reszelőt veszek és a múlt télen 1! lánccal kihúztam pedig lomot vágtam meg törött raklapokat amikben nyüzsög a szeg. Nekem 4-5 köszörülés után nem is vállalja a ember hogy új lánc kell. Két Makita gépem van de viszi mint a rongyot. A Teszkó láncélező mindenre jó főként nokedlit szaggatni.
2015. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!