Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A hívők miért hisznek olyan...

A hívők miért hisznek olyan elvakultan?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztalom azt, hogy a hívők olyan elvakultan hisznek, hogyha olyan dolgokat kezdek el nekik mesélni, amik úgy alapjában megkérdőjelezi a hitüket, akkor tagadni kezdenek, nem is kíváncsiak arra, amit mondani akarok. Miért nem kételkednek, és hogy képesek elhinni, azt, amit a bibliában írnak? Csak nekem túl meseszerű az egész? Milyen pszichológiai háttere van a hitüknek?

#Isten #ateizmus #Biblia #Jézus #hit #elvakultság #jézus szakálla #isten féllába
2015. aug. 22. 18:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
46%

'Sajnos' pontosan egy hívő talált a kérdésedre,vagyis én.

Azt kell hogy mondjam,hogy ez tapasztalat. Tapasztaltuk/tapasztaljuk hogy VAN ISTEN! Ennyire egyszerű.

Vegyük az imádkozást. Imánkban kérjük Istent hogy segítsen ebben-abban. Nem veszünk észre változást,már-már lemondunk a segítségéről,viszont közben imádkozunk folyamatosan...És ha egy olyan dolgot kérünk Tőle,amit Ő hasznosnak lát számunkra,akkor segít. Ez nem is megkérdőjelezett.

Van kiben bíznunk. Van akit szeressünk. Van aki törődik velünk. VAN AKI SZERET!. Mindig van...Mert Isten örök.

2015. aug. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kimondjuk, hogy egyik isten sem létezik és minden vallás marhaság, kapunk egy olyan, tisztán materiális világot, ami sok embernek félelmetes lehet. Nincs senki, aki fentről figyelne és jutalmazhatna, segíthetne, ha kéred. Nincs senki, aki az út végén vár. Nincs második esélyed, nincs mennyország, újjászületés és lélek, csak a hús, ami a halál után elrohad a földben. Nem kapaszkodhatsz egy felsőbb hatalomba, aki akkor is segít neked, ha senki más nem teszi és nehezebb olyan erkölcsi szabályokhoz ragaszkodni, amelyeket nem készen kapsz, hanem magadnak kell kialakítanod és esetleg nem egyezik meg a környezeted szabályaival.


A vallás erősíti a csoporthoz tartozás érzését, a szabályrendszer miatt világos, mit várnak el tőled, hogyan kell élned és ha ez néha kellemetlen, ott a gondolat, hogy ha erőt veszel magadon és így élsz, halálod után földöntúli mértékű jutalmat kapsz. Az isten általában jó, tehát bármi is történik veled az emberek között, még mindig bízhatsz a felsőbbrendű lényben, aki egyszer majd cserébe jót tesz veled.


Ezen kívül a vallás korlátoz is, ezzel segítséget ad a világi hatalmaknak. Ad egy olyan szabályrendszert, amivel könnyen lehet terelni az embereket, hiszen ha tudod, hogy valaki minden lépésedet figyeli és számon is kéri, talán meggondolod, mit teszel. A csendőrség, a katonák, a rendőrség, a milícia maximum megbotoz, bebörtönöz, felakaszt, de mi az a pokolhoz vagy egyéb életen túli büntetéshez képest, ami soha nem telik le és borzalmasabb, mint bármi, amit el tudsz képzelni (ez nem minden vallásra igaz).


Az ateista egyszerűen az isten személyének szükségessége nélkül is magáénak tudja mondani azokat az alapelveket, amelyek a hívő életét is irányítják, pl. ne ölj, ne lopj, ne hazudj, ne tegyél hamis tanúbizonyságot és öld meg a szomszédod, ha szombaton dolgozik. Na jó, csak vicceltem.

2015. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

EzeqxX, bizonyítsd be, hogy Isten nem létezik!

Én ismerem és szeretem Őt, és nekem is vannak tapasztalataim Vele kapcsolatban. Többször éreztem már szeretetét és gondviselését, és segített már, amikor bizonytalan voltam valamiben.

2015. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

mert a hívőknek már valamilyen szinten,bizonyított Isten az ő létére.

van akinek nagyon is sokat...

és ezek az emberek beleértve engem is,tudják azt hogy Isten igaz és létezik.

2015. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bizonyítsam be hogy nem létezik?

Semmilyen kézzelfogható bizonyíték nincs arra, hogy létezik. Másvalami?

De ennyi erővel, bizonyítsd be hogy nem létezik repülő spagettiszörny! Én érzem hogy van! És hogy szeret!

Ugye? ... Nincs az a hit, amitől valami ténnyé válik. :)

2015. aug. 23. 21:15
 6/11 anonim ***** válasza:

a bizonyítás arra hogy nincs ép oly nehéz mint arra hogy van.

itt valójában a hitt a lényeg,hogy van e hitünk vagy nincs.

de nekem pld 100% ra bizonyított már Isten hogy van,és hitem is van.

én ezért hiszek benne,s ha kel akkor elvakultan.


megkérdőjelezi? én meg szoktam azt is hallgatni,és tudásom szerint válaszolni rá,persze én sem vagyok mindent tudó csak egy átlag ember.

2015. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Figyeld meg, hogy a hívő embereknek mit ad a hit. Békességet, lelki erőt, reményt, a körülményektől függetlenül. Ha valaminek hosszú távon pozitív a hatása az életedre, arra nem kell bizonyíték. Ha nekem pl. egy életmód, akkor hiába győzködnek, hogy az nem igaz, mert én érzem mi a jó nekem. Pláne ha az ismerőseim is látják rajtam a pozitív változást, mivel a hívő életnek vannak objektív pozitív hatásai is. Alkoholizmusból, szenvedélybetegségekből, állandó irigységből, rosszindulatból való szabadulás, öngyilkossági hajlam, depresszió megszűnése. Nyilván ez nem bizonyíték Isten létezésére, de ebből látszik, hogy miért nincs szükség kézzelfogható bizonyítékra.

A mesét a hittel összekeverni a gúnyolódás kategóriája.

2015. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, tapasztalataim alapján a hit rendkívül kevés esetben adja azt a békét és jóféle változást, amiről te írsz. Inkább csak még több lelki meg egyéb problémát szül. De ha te így érzed, és így éled meg, akkor van értelme. Számodra. Amíg nem követeled, hogy minden más hitűt vagy ateistát irtsanak tűzzel-vassal, és tényként közöljék a vallásod hitelveit, addig úgy élsz, ahogy szeretnél. Tapasztalataim viszont azt mutatják általában, hogy a "szeretet vallásánál", bármilyen keresztény felekezetnél kirekesztőbb, gyűlölködőbb szervezet nem nagyon létezik...
2015. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

:D Egyszerűen hinni akarnak valamiben, azt hiszik hogy ha hisznek akkor jobb lesz az életük. :D

Pedig ahhoz cselekedni kell.


Nem akarok itt semilyen vallásos embert megbántani csak őszinte vagyok


Én nem hiszek semmi ilyesmiben amiért azt mondják nekem folyton hogy pokolra jutok.

Szóval ki fog majd velem bulizni a pokolban? :D

2015. aug. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az olyan hívő életnek, aminek nincsen semmilyen kívülről látható gyümölcsei, az csak színjáték. Sokan tényleg csak a szájukkal dicsérik Istent, de szívükben nem. Akik már megismerték az igét, és nem cselekszik azt, sajnos mélyebbre kerülhetnek a bűnben, mint azelőtt voltak. Ezt írja a Biblia, de tapasztalhatjuk is a világban.
2015. aug. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!