Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tanulás közbeni zenehallgatá...

A tanulás közbeni zenehallgatás rontja a koncetrálást?

Figyelt kérdés

2015. aug. 29. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, de pl. van olyan hogy ha egy zene közben tanulsz valamit és később arra a zenére gondolsz, akkor eszedbe jut amit tanultál
2015. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen zenét hallgatsz.

Nekem nem rontotta, pedig minden vizsgámra zenei háttérrel készültem.

Általában szöveg nélküli, jobbára lassú vagy klasszikus zene ment, ezek rám nyugtató hatással voltak.

Nyilván vannak, akik másfajtát szeretnek.

2015. aug. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
egyénfüggő van akinek a kemény rock is segít a tanulásban mást a klasszikus is zavar.
2015. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyénfüggő.

Világ életemben csak zenére tudtam házit írni, tanulni, az érettségimre is annak idején, illetve más vizsgáimra is mindig zene mellett készültem és nem is egy halk háttérzenét kell elképzelni, hanem rendesen szólt a zene és mindig 4-esre, 5-ösre vizsgáztam. Szóval nekem kifejezetten pozitívum volt a tanulás melletti zenehallgatás, de valakinek meg pont fordítva, nem tud rendesen odakoncentrálni.

2015. aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ha tanulok akkor tanulok, ha meg zenét hallgatok akkor zenét hallgatok:D A kettő egyszerre nem megy, a tanulás helyett a zenére koncentrálok így nem megy be semmi, csak ülök és becsapom magam, hogy én most tanulok. Szóval nálam nem működik:D
2015. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Valahol osztom az utolsó hozzászóló nézetét, vagy tanulok, vagy zenét hallgatok. Viszont el kell ismerni, hogy számtalan kísérlet bizonyította a klasszikus zene pozitív hatását a memorizálási folyamat kapcsán. Igaz, hozzátették, hogy ilyenről, csak az arra fogékony személyek esetében beszélhetünk.

Na most legyél okos! ;)

2015. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem segít ha zenét hallgatok tanulás közben...Sokkal jobban tudok figyelni a leckére (másképp firkálgatok általában)
2015. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!