Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerinted miről szól az élet,...

Szerinted miről szól az élet, miért születtünk a világra?

Figyelt kérdés
Mostanában rengeteget gondolkodom ezen, ugyanis fél évem van hátra az egyetemből, és elkeserítő, hogy hiába tanultam évekig, valószínűleg itthon nem lesz tisztességes állásom. Azt látom, hogy mindenhol fillérekért kellene kidolgozni a belem. Minden álláshirdetés olyan, hogy munka mellett nem marad semmi szabadidőm (jobb esetben az alvásra jut), és nem marad pénzem akárcsak egy 3 napos balatoni kiruccanásra sem. Szóval gyakorlatilag azért dolgozok, hogy életben maradhassak, más célom nem lehet. Tényleg ennyi az élet? Azért születtünk meg, hogy szenvedjünk és boldogtalanok legyünk? Nem azért, hogy boldogan éljünk? Nektek mi a véleményetek, mi az élet értelme? Már ha van egyáltalán az ember számára...
2015. aug. 31. 11:09
 1/2 2xSü ***** válasza:

Az embernek vannak képességei, érdeklődési köre. Meg vannak szakmák állások. Előfordul hogy valaki olyan érdeklődési körrel rendelkezik, amivel nem lehet úgy elhelyezkedni, hogy sokat keressen. Ilyenkor el kell dönteni, hogy kitanulsz-e egy szakmát, amivel jól keresel, de nem fogod annyira élvezni, viszont cserébe több szabadidőd, több lehetőséged marad, vagy választasz egy olyan szakmát, amivel ugyan nem keresel jól, de a munkád egyben a hobbid is lesz. Ez mérlegelés és a megfelelő kompromisszumok meghozásának kérdése. Oké, most lesz egy szakmád, de nem szentírás, hogy ennek így is kell maradnia. Változtathatsz, tanulhatsz valami mást, csinálhatsz az életeddel azt, amit szeretnél.


A másik szempont, hogy mérlegelni kell, a hosszútávú lehetőségeket. Evidens, hogy valaki pályakezdőként nem fog annyit keresni, hogy pár éven belül vegyen egy házat. Illetve van ilyen, csak ritka. Itt kérdés, hogy az elvárásaid mennyire reálisak, mennyire indulsz neki hamis elvárásokkal az életnek. Ez sok boldogtalanság forrása lehet. Lehet, hogy egy szakmában dolgozva évekig robotolsz kevés pénzért, de meg kell nézni, milyen lehetőségeket nyújt hosszútávon. Lehet, hogy 10 év múlva egy olyan pozícióba kerülhetsz, ahol már kimondottan jól keresel, és nem kell robotolnod. Ehhez viszont át kell lépni az első lépcsőfokokat.


Mi az élet értelme? Kinek mi. Mindenesetre a mondás igaz, a pénz nem boldogít. Bár a hiánya sok boldogtalanság forrása lehet, a gazdagság nem cél. De ha nem éhezel, nem fázol, néha megengedhetsz magadnak kisebb luxust, pl. egy mozit, egy vacsorát egy étteremben, esetleg még félre is tudsz tenni valamennyit, az bőven elég. Ami igazán boldoggá tudja tenni az életet az szerintem a többi ember – barát/barátnő, férj/feleség, barátok, stb… – , meg ha van valami olyan dolog, amit szívből csinálsz, amit célul tűzöl ki magad elé, és nem haszonból csinálsz. Egy hobbi, egy megszállottság.


Az élet értelme – szerintem, meg néhány filozófus szavaiból is kiolvasva –, megtanulni úgy élni, hogy az életed méltó legyen egy emberi élethez. Miben különbözik egy állat egy embertől? Pl. lét- és fajfenntartásra egy állat is képes. Mindaz, ami ehhez kapcsolódik ugyan fontos, de nem emberhez méltó cél. Pontosabban lehet cél, de nem életcél. Sok pénz, ház, autó, család, gyerekek, ezek mind fontos részei az életnek, de nem ezek az igazi életcélok. Szerintem a kulcsszó: a tanulás. Tudom hülyén hangzik, de ezt tágabb értelemben véve gondolom. Tanulás az is, ha túrázol, így megismered a természetet. Tanulás az is, ha megtanulsz főzni, és ebben akarsz elmélyülni. Tanulás az is, ha mondjuk egy hangszeren tanulsz játszani, és ez az, amihez mindig hozzá tudsz nyúlni.


Pl. nekem a néptánc volt a megszállottságom. Boldog voltam akkor is, mikor éppen anyagi nehézségekkel küzdöttem, kicsit el is adósodtam, de nem nagyon érdekelt, mert amit szerettem csinálni, azt tudtam csinálni. Illetve az ezzel járó baráti, már-már testvéri társaság is eleget adott ahhoz, hogy ne nagyon érdekeljen, hogy éppen anyagilag hullámvölgyben vagyok. Pl. sokáig nagyon rosszul kerestem, de hosszú évek alatt sikerült eljutni addig, hogy ma már az átlagnál nagyobb fizetésem van. De hidd el, ez maximum némi kényelmet, kevesebb bizonytalanságot eredményez, önmagában nem egy kielégítő cél.


Amúgy mit tanulsz az egyetemen?

2015. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem számítottam ennyire intelligens válaszra, amit ilyen jó lesz olvasni, köszönöm! :)

Az életcélom nem a gazdagság, a pénz felhalmozása. Számomra a pénz eszköz ahhoz, hogy elérjem az álmaimat. Az én hobbim és megszállottságom az utazás, más kultúrák megismerése. Szeretnék minél többet látni a világból, ehhez pedig pénzre van szükségem. Nem vágyok luxusra, magánrepülőgépre, 100 milliós autó(k)ra és milliárdokra (elviselném, nem állítom az ellenkezőjét, de ezek nem reális dolgok). Csak szeretnék egy állást, ami fizet annyit, hogy félre tudjak tenni kirándulásokra (ne luxusra gondolj, nem 2 hetesekre gondolok 4-5 csillagos szállodákban!), és hogy a barátaimmal, családommal el tudjak menni időnként közös élményeket gyűjteni. Ahogy mondtad: mozi, színház, étterem, bowling stb. Egy nettó 200 ezres fizetéssel már elégedett lennék, szerintem ezek reális célok. Csak látva a sok mélyszegénységben élő embert, félek, hogy ez nem elérhető. Olyan diplomám van/lesz, amivel csak közszférában helyezkedhetek el, ahol a fizetés a diplomás minimálbér, amiből ha kifizetek egy albérletet, kenyéren és vízen kell, hogy éljek... Nem tudtam, hogy ez lesz 18 évesen gyerekként, mikor ide jelentkeztem. Másik diplomát nem tudok szerezni, mert a szüleim nem tudnák kifizetni a tandíját annak, amire vágyom (gyógyszerész)

2015. aug. 31. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!