Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Színésznő szeretnék lenni,...

Színésznő szeretnék lenni, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Most leszek 16 éves és 7 éve az a célom hogy színész lehessek..színjátszóra is járok,több fellépésem is volt már,színházba is ki szeretném próbálni,sokak szerint van hozzá tehetségem,de az igazi vágyam az ,hogy filmekbe játszhassak..tudom ,hogy ilyenkor mindenki azzal jön ,hogy lehetetlen magyarországról híres színészként befutni..de mi van ha mégis lehetséges, tegyük fel,hogyan kezdjek hozzá, arra gondoltam ,hogy pesten van egy Go to Casting filmművészeti egyetem és oda mennék tovább, tanácsokat tippeket szivesen elfogadom,főleg szakmabeliektől szeretném még kérdezni,mik a lehetőségei egy színésznek? úgy értem ,hogy muszály mindent bevállalnia?? Vetkőzés,szex jelenet stb? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2015. aug. 31. 19:16
 1/7 anonim válasza:
14%
Nem kell mindent bevállalnod.kérhetsz doublert (dublört) vagy csak olyan szerepet válalj el ami neked megfelel.és ha van tehetséged akkor hajrá! Én csak bíztatlak.
2015. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Egy tanács: Egy színész - még a rossz, tehetségtelen színész is - a szavakkal, mondatokkal dolgozik. Kérdésedben sok hiba. Nem csak helyesírás béli, de a mondaszerkezetek is döcögnek. Nem könnyű értelmezni, mit is írsz.

Olvass sok klasszikust (SzJG, Harry Potter stb. nem jó!), magyar és külföldi szépírókat.


Itt mindenki, aki színésznő szeretne lenni, Amerikába vágyik. Összesen nem tudok tíz ismert magyar színésznőt összeszámolni, akik ismertek lettek kint.

Azt is tudnod kell, hogy az USA-ban a színészek nem élnek meg kizárólag színészkedésből. A legnagyobb sztárokat kivéve persze. Az olcsó, idióta sorozatokhoz pedig ezerszám találnak helybéli jelöltet.

Ha valódi színész akarsz lenne, nem csak eldobható játékszer, akkor itthon legyél színpadi színész.

2015. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tehetseg es/vagy kapcsolatok. Ha bejutsz a szinmuveszetire, akkor az mar fel siker. Ha ott jol produkalsz, akkor tettel meg egy lepest a siker fele. Aztan sokat kell jol helyezkedni (szerep oszto divany) es kello iranyba simulni. Nagyjabol ennyi a recept.
2015. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Aki - a te szóhasználatoddal megfogalmazva - "mindent bevállal" a siker és befutás érdekében az igen hamar gallyra vágja az életét! Kiég, lelkileg leamortizálja saját magát, mivel a folyamatos megalázkodás és annak hagyása, hogy egy másik ember kapcarongyaként bánjon vele, az önbecsülésnek árt, lélekölő.

És akkor mit érsz az esetleges naaaagy karrierrel, meg sztársággal/ismertséggel?

Csak nézz körül nyitott szemmel! Hány és hány színész/színésznő lett öngyilkos, vagy halt meg az önpusztító életmódja miatt. A befutottság nem garancia arra, hogy boldog is leszel. Ha ezt helyezed előtérbe nagyon rossz irányba fordulhat az életed, amiből csak egy van, ezért nagyon jól gondold át, hogy meddig érdemes elmenni és hol kell inkább megállni v. hátraarcot csinálni esetleg. Ne csak a csillogást, a pénzt és a sok műmosolyt meg luxust lásd, de vedd észre ezek mögött a legtöbbször nincs boldog élet.


Tehát először is, reális képet kell kialakítanod saját magadról, a saját tehetségedről, az elhivatottságodról. Aztán arról, hogy Mo-on a színészek többségének milyen lehetőségei, élete van és Te hogyan éreznéd magad egy hazai átlag színész bőrében. Ha ezek alapos átgondolása után még mindig elégedett lennél a leendő sorsoddal, akkor és csak akkor érdemes belevágni.

Aztán a tanulmányok közben minden - nem megalázó és tönkretevő - lépést megtenni, amit csak lehet. Például rengeteget olvasni szépirodalmat, ráfeküdni az idegen nyelvekre, énekelni, táncolni tanulni.... ....

2015. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2. kommentelőnek, igen nyilván van még mit tanulni meg gyakorolni, szóban viszont a szavakkal úgy gondolom, hogy jól bánok,mesemondó versenyen országoson első helyezést értem el, talán nem ezaz alapja de szerintem rengeteget számít a szép és helyes kiejtés.. Első kommentelőnek, köszönöm erről nem is tudtam!
2015. szept. 1. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Fura, hogy a hasznos válaszok lettek lepontozva, a haszontalant köszönöd. Úgy látszik, mégsem akarsz színész lenni.
2015. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eggyetlen egy választ sem pontoztam le,mindegyik nagyon nagy segítség volt számomra..mivel ez nekem nagyon fontos..ez..ezaz életem..
2015. szept. 3. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!