Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 6 hónap börtönbüntetés hány...

6 hónap börtönbüntetés hány napot jelent pontosan?

Figyelt kérdés
72 órás fogvatartás után 6 hónapot kapott egy barátom. Augusztus 31-én szállították át, mikor szabadul? Valahol olvastam hogy máskép alakul a hónapok napjai miatt van valami előírás.Február 29 után, vagy már 29-én?

2015. szept. 2. 10:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem napokban, hanem hónapokban van megadva! Hat hónap az 6 hónap. Egyébként az ítéletben benne kell lennie, az hogy leghamarabb mikor szabadulhat, akár feltételesen is. De egyébként ha 2015. Augusztus 31.-én kezdte meg a büntetését akkor abban az esetben, 2016. február 29.-én szabadul. Fél év azaz 6 hónap börtön? Nem inkább fogház? Mert fél év azaz hat hónap esetén, csak kirívó esetben adnak börtön büntetést. De ez nagyon ritka. Egy év azaz 12 hónap, vagy 12 hónapnál kevesebb esetén általában a fogház büntetést szoktak adni. Fogház, Börtön, Fegyház. Fogház a legenyhébb, utána van a börtön, és a legsúlyosabb pedig a fegyház. Fegyház büntetést csak az 5 év vagy az 5 évet meghaladó fő büntetés esetén szabható ki.
2016. febr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!