Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » FtM fiúk! Ti hogyan oldottátok...

FtM fiúk! Ti hogyan oldottátok meg ballagáson az öltözködést?

Figyelt kérdés
Év végén ballagok, tudom, hogy még elég messze van, de az osztálytársaim szülei már elkezdték szervezni. Eddig még csak a szűk baráti körömnek vallottam be, hogy TS vagyok, a szüleim sem tudják. Az osztályfőnök és a szülők biztos nem fogják így megengedni, hogy a fiúknak kiszabott ruhában jelenjek meg. Ahhoz talán okot kellene adnom, vagyis elmondanom, hogy mi a helyzet velem. 3 választási lehetőségem van: vagy felveszem a lányok ruháját, vagy elmondom mindenkinek, hogy FtM vagyok, vagy nem megyek el ballagásra. Viszont szeretnék ott lenni, nem lennék képes felvenni azt az undorító szoknyát, és fogalmam sincs, hogy ha elmondanám az ofőnek, megengedné-e, hogy fiúként öltözzek. Mit tanácsoltok, mit tegyek?

2015. szept. 6. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha elmondod, se lehetsz majd fiu ruhaban szerintem. Amugy mi is vagy pontosan?
2015. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Transzszexuális férfi vagyok, ami azt jelenti, hogy női testbe születtem, de férfinak érzem magam. Ez egy veleszületett állapot, az agyam stria terminalis (BSTc) része férfi méretekkel rendelkezik.
2015. szept. 6. 17:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, szerintem emiatt nem érdemes "elmondani" (legalábbis impliciten tudtára adni) olyan sok embernek a harci helyzetet. Az csak egy tánc végül is. Én úgy oldottam meg a problémát, hogy kijelentettem, hogy én nem akarok táncolni (ez végülis még bármi miatt lehet), és így nem vettem részt a keringőn. Minden másban igen, szóval attól még ott voltam, nem kell rögtön az egészről lemondani.
2015. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ja, várj, közben rájöttem, hogy a ballagásról beszélsz, nem a szalagavatóról. A szalagavatót hogy oldod meg?

Hát szerintem vedd fel a lányok ruháját, nekünk is szoknya-harisnya kellett, de egyszer ki lehet bírni. Vagy jár ez még valamilyen más "kötelességgel" egy szoknyán kívül?

2015. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Most már pontosan kiderült, hogy mit kell felvennünk ballagásra. Szerencsére lehetek ingben meg nadrágban, csak még a nyakkendőt kell valahogy kiharcolnom magamnak:) Néhány szülő ugyan azt akarta, hogy keringőzzünk a ballagáson, de ebből szerencsére nem lesz semmi, szóval nem jár más kötelezettséggel. A szalagavató még csak 5 év múlva lesz, mert most vagyok 8.-os. Addig meg még bármi történhet:)
2015. szept. 8. 21:23
 6/13 KankuroLover válasza:

Igaz mâr pâran megvàlaszoltàk -illetve-mâr jóval alkalmatlan az iromânyom...de..

Jómagam is FTM fiú vagyok.

Az âllapot-miszerint alig tudja ezt pàr bizalmas- megeggyezik velem is.

Egyenlőre így is marad. Sajnos.

Hiszen az emberek képtelenek elfogadni,bârmit ami kicsit is szokatlanabb az àtlagnàl.

Habâr manapsàg mit nevezűnk "âtlagosnak" nem?..

Sosem leszel elég tökéletes..:) mindi lesz 1-2 aki benned a szàlkât,magâban a tönköt nem làtja.

Emlékszem az én 8.os ballagâsomra...és a kìnszenvedésemre.

8.évvége, évfolyam-pàros-tânc..."csudijó kisasszony ruha"...stb

Végig kell csinàlnunk(!) minden ilyes fajta ""önmegalàzàst"", mert így talàn nem itélnek el...

Szerencsés vagy,hogy Neked végűl nem kellett fiú létedre így megszégyenűlnöd.

A legnagyobb szégyen nem az amit màs lât, hanem amit önmagadban fedezel fel...Amit Te érzel legbelűl,s amit önmagadnak róhatsz fel.

Szeretnék Sok kitartâst kívànni!:)

Elég nehéz életet kaptunk, pont azèrt mert mi képesek vagyunk, ezt túlélni s àtlendűlni az akadàlyainkon.

Ill.-nyugi vannak még rendes,toleràns emberek- ;)

2016. máj. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 CaptainSkicc válasza:
Sikerült végül kiharcolni a nyakkendőt? :)
2017. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsére. :) De azért fintorogtak.
2017. márc. 12. 13:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!Régi kérdés,de ha lehet kérdeznék pár dolgot

Én igaz,hogy non-bináris vagyok,de szeretem,ha fiúként kezelnek,és idén megyek gimnáziuba.Ballagáson szerencsére több heti kérlelés után belegyeztek hogy ingben,nadrágban és nyakkendőben ballaghassak,viszont gimiben nem lesz ilyen egyszerű úgylátom.Beszéltem az osztályfőnökkel aztán igazgatóval,és kötelező szoknyát és matrózblúzt húznom minden iskolai ünnepségen,szóval kapásból ,,lánynak fognak titulálni" szeptemberben.Nálatok is van ilyen?Mennyire fogadnak el és kezelnek a nemednek megfelelően a tanáraid?(ha már tudják)

2017. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szia! Nálunk szerencsére nincs egyenruha, ünnepségeken mindenki abban jelenik meg, amiben akar, a lényeg, hogy ünnepi öltözet legyen. Szóval lehetek nadrágban és ingben. Azt még nem tudom, hogy szalagavatón mit fogok csinálni. Táncolni a ruha körüli huzavonától függetlenül nem akarok, de a szalagtűzésre szerintem muszáj lesz elmennem, bár akkor is megpróbálok majd ellógni vagy kiharcolni magamnak valami semleges, de mégis elegáns öltözéket. Az a baj, hogy az öltöny miatt megbámulnának, ruhában meg nagyon rosszul érezném magam. Én amúgy időközben rájöttem, hogy nem vagyok transznemű, inkább valami megmagyarázhatatlan viszolygás és hányinger fog el bármitől, ami egy kicsit is nőies. Ezt még nehezebb lenne megmagyarázni a tanároknak, minthogy transz vagyok, úgyhogy inkább nem mondtam semmit.
2017. júl. 23. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!